Morena Baccarin, gwiazda filmów o Deadpoolu, która gra narzeczoną Wade’a Wilsona (Ryan Reynolds) – Vanesse, mówi, że nie było „żadnych rozmów” odnośnie powrotu jej postaci w kontynuacji film. Gwiazda, jak i jednocześnie producent serii o bohaterze Ryan Reynolds po raz pierwszy wraz z Marvel Studios potwierdzili w grudniu 2019 roku, że opracowują trzecią część filmu. Kilka miesięcy po tym, jak spółka dominująca Disney nabyła prawa do Deadpoola i X-Menów w ramach zakupu Foxa za 71,3 mld USD.
Skrybowie franszczyzny Paul Wernick i Rhett Reese wcześniej przyznali, że przyłączenie Deadpoola do wspólnego Marvela Cinematic Universe sprawiło, że scenariusz trzeciego filmu był „nieco bardziej skomplikowany niż wtedy, gdy byliśmy w Foxie, ale dodał, że „gotowi są”, na start, gdy tylko film otrzyma zielone światło od Reynoldsa i Kevina Feige.

„Nie mam pojęcia” Baccarin powiedziała EW na Couch Surfing, gdy zapytano ją, czy odgrywa większą rolę w Deadpool 3. „Najwyraźniej wciąż to piszą. Naprawdę nie wiem. Nie było jeszcze żadnych rozmów, więc czekam z zapartym tchem”.

Baccarin miał znacznie mniej czasu na ekranie w Deadpool 2, gdzie Wade popadł w depresję po tym, jak Vanessa została zamordowana przez mściwego władcę narkotyków (Thayr Harris). Wade zapobiegnie później śmierci Vanessy za pomocą urządzenia podróżującego w czasie skradzionego z Cable (Josh Brolin).

Jeśli Vanessa zostanie uwzględniona w Deadpool 3, Baccarin ma nadzieję, że rola „będzie jak największa”. Mówiąc, że Reynolds „zawsze będzie główną postacią” – dodała – „Chciałbym być tuż obok niego”.

Baccarin powiedziała, że kręcenie pierwszego filmu w reżyserii Tima Millera było „jednym z najlepszych czasów w moim życiu”. „Fajnie było być na tym planie, było kreatywnie, satysfakcjonująco i przyjemne”, “[Reynolds] to najlepsza osoba do współpracy, taka słodka i tak cholernie zabawna”.

W 2018 roku Reese powiedział, że pisarze rozważą ewolucję Vanessy w postać z supermocami. W Marvel Comics Vanessa Carlysle jest zmieniającą kształt mutantką o kryptonimie Copycat, która dołącza do X-Force, zespołu mutantów, którzy są bardziej nieśmiertelni niż ich odpowiedniki z X-Men.

„Pozostawiamy tę opcję otwartą”, powiedział Reese dla Entertainment Weekly, gdzie potwierdził, że Vanessa żyje pod koniec Deadpool 2. „Z pewnością nie podjęliśmy żadnych decyzji w tym kierunku, ale zawsze uważaliśmy, że może to być dla niej zabawny zwrot akcji”