• Trylogii Matrix nikomu nie trzeba przedstawiać, bo na zawsze zapisał się w historii kina zarabiając przy okazji niebagatelne kwoty. Jednakże sam film miał pewne drugie dno…

Reżyserami i scenarzystami filmu byli bracia (kiedyś) Wachowscy. Larry i Andy, aż do premiery pierwszego filmu Matrix nie byli zbyt znani w Hollywood, jednakże projekt był dla nich gwiazdką z nieba. Z czasem bracia zamienili się w siostry: Larry stał się Laną, a Andy nazywa się Lilly. Oboje przeszli przemianę płci i od tamtej chwili są pełnoprawnymi transpłciowcami.

Tytuł artykułu może bardzo zaskakiwać, lecz w ostatnich latach nowe badania Matrixa doprowadziły niektórych do przekonania, że ​​film z Keanu Reevesem był alegorią doświadczeń osób transpłciowych. Przemiana sióstr Wachowskich może być tego wielkim dowodem i potwierdzeniem. Natomiast wiele osób zobaczyło trylogię jeszcze raz w całkiem innym świetle i są zgodni z tym co potwierdza Lilly Wachowski.

Lilly Wachowski nie jest zaangażowana w nadchodzący czwarty film Matrix, ponieważ opuściła Hollywood, ale nadal jest chętna do omówienia tej serii. Lilly Wachowski zdradziła, że ​​zawsze o tym był ten film, ale świat nie był na niego gotowy:

„Cieszę się, że wyszło to na jaw, że taki był pierwotny zamiar, ale świat nie był jeszcze na to gotowy – świat korporacji nie był na to gotowy”.

Pełną rozmowę możecie posłuchać poniżej: