Zanim zobaczymy Przedwiecznych na wielkim ekranie, przyjdzie nam ponownie poczytać o nich w komiksach – Marvel ogłosił nową serię Eternals, którą napisze Kieron Gillan, a zilustruje Esad Ribić.

Komiks ma być „nową wizją klasycznego tworu Jacka Kirby’ego”. Oficjalny zwiastun zapowiadający serię i ukazujący niesamowite rysunki Ribića zobaczycie poniżej. Pierwszy numer ukaże się w listopadzie (to wtedy pierwotnie do kin miał trafić film Eternals).


Zapytany o nadchodzący komiks Gillen stwierdził:

Kiedyś powiedziałem, że jeśli mam ponownie będę pisał dla Marvela, musi to być coś, czego nigdy wcześniej nie robiłem. To jest właśnie coś takiego. Będę pracował z moim absolutnie ulubionym artystą, bazując na jednej z niesamowitych wizji Kirby’ego i robiąc z niej coś zupełnie nowego. Chociaż Esad tworzy na stronach całe światy, sam daję z siebie wszystko. To coś o tak wielkiej skali, że gdy spojrzycie na komiks, strony będą praktycznie wypukłe. To w końcu Eternals – Przedwieczni – czyli coś, co nigdy nie wychodzi z mody, więc celujemy w „natychmiastowy klasyk”. Będą też sceny walki, horror, ludzkie dramaty, emocje, wybuchy. Komiksy!

Jeszcze niedawno Eternals, mimo bycia wszechmocną rasą półbogów, rezydowali raczej na tyłach świata Marvela. Stworzeni w 1976 przez wizjonera Jacka Kirby’ego powrócili do komiksów w latach 80. W serii Peter B. Gillisa i Sala Buscemy, a następnie po dłuższej przerwie w 2006 w komiksie Neila Gaimana i Johna Romity Jr. Ich najnowsza tytułowa seria była publikowana w 2008, a jej scenarzystą  był Charles Knauf.

Chociaż w uniwersum Marvela Eternals pojawiali się i znikali, zostali wyrwani z mroku przez Marvel Studios na SDCC 2019, gdy to filmowy gigant ogłosił pracę nad produkcją opowiadającą o zapomnianych herosach, którzy będą odgrywać znaczącą rolę w czwartej fazie MCU. Premiera filmu w reżyserii Chloe Zhao została przełożona na 12 lutego 2021.