Z nowego raportu dotyczącego serialu o Obi-Wanie Kenobim, który ma trafić na platformę Disney+, wynika, że w historii być może pojawią się młode bliźnięta Skywalker.

Jak podaje The Illuminerdi, Disney poszukuje dwójki dzieci, chłopca i dziewczynki w wieku od 8 do 11 lat, które mają się wcielić w bliźnięta. Wszystko wskazuje na to, że młodzi aktorzy mieliby zagrać Luke’a i Leię – słynne bliźnięta, rozdzielone tuż po narodzinach.

Po fałszywych plotkach na temat skasowania serialu o Kenobim, ujawniono, że projekt został wstrzymany na czas nieokreślony. Było to spowodowanie poszukiwaniem przez Lucasfilm nowych scenarzystów – Kathleen Kennedy, która była rozczarowana pracą Hosseina Amini, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Okazało się również, że liczba odcinków, która już na początku była niewielka, została ograniczona zaledwie do czterech.

Podejrzewa się, że wcześniejszy scenariusz “Kenobiego” za bardzo przypominał “Mandaloriana”, dlatego zdecydowano się na drastyczne zmiany. Obi-Wan Kenobi, w którego wciela się Ewan McGregor, miałby jedynie chronić Luke’a i Leię – nie zastępowałby im ojca, tak jak robi to Pedro Pascal względem Baby Yody.

Z pewnością pojawienie się Luke’a i Lei w serialu ma sens – Obi-Wan obiecał Padme, matce bliźniąt, że będzie miał na nie oko, co też czyniłby w “Kenobim”.

Na potwierdzenie plotek przyjdzie nam jeszcze poczekać – serial o Obi-Wanie nie otrzymał jeszcze daty premiery, gdyż praca na planie ma się rozpocząć dopiero w marcu przyszłego roku.