Społeczność LGBTQ przez lata nie miała łatwo. Na szczęście w końcu wypełnia nawet popkulturę i co raz więcej takich ludzi możemy spotkać w filmach, serialach czy komiksach.

Podczas ostatniego wywiadu wywiadu Chloe Zhado, reżyserka filmu, oraz Kevin Feige powiedzieli kilka szczegółów o nadchodzącej produkcji i jak ważna jest w nim różnorodność:

Relacje osób LGBTQ zawsze były nieodłączną częścią wielu wersji Eternalsów – powiedział Feige – Jest to niezwykle dobrze zrobione i nie mogę się doczekać, aby implementować takie rzeczy do reszty filmów

Zhao twierdzi, że od początku chciała grupę ludzi różnych od siebie, aby pokazać, że żyjemy w świecie różnorodności:

Chciałam stworzyć obsadę, która poczuje się jak ktoś wykluczony ze społeczeństwa. Nie zależało mi na stereotypowych mięśniakach. Nie chcę, żeby ludzi wychodzili z kin z myślami kategoryzującymi poszczególne narodowości czy grupy etniczne. Chciałbym aby wychodzili myśląc: ‘To jest właśnie rodzina!’. Mam nadzieję, że nie będziecie widzieć ich jako indywidua, a jako symbole, które coś reprezentują.

Oprócz mniejszości, reżyserka wprowadzi pierwszy raz wprowadzi niesłyszącego aktorkę – Lauren Ridloff jako Makkari. Jest to świetna wiadomość zważywszy na to, że według USC Annenberg Inclusion Initiative w 2018 roku tylko tylko 1.3% postaci przedstawiana była jako homoseksualiści, homoseksualistki lub osoby biseksualne, a osoby transgender nie było żadnej. Tego samego roku 1.6% postaci było przedstawianych jako niepełnosprawni z czego ponad 2/3 było mężczyznami.