PODZIEL SIĘ

W ciągu ośmiu sezonów, Arrow opowiedział wiele historii i odpowiedział na wiele pytań, ale dla fanów serialu jest jedna szczególna rzecz, która pozostała nierozwiązana: mała Sara Diggle.

Podczas gdy obecnie Diggle i Lyla mają syna o imieniu JJ, zanim pojawił się JJ, mieli Sarę, córkę, której istnienie zostało wymazane przez Barry’ego Allena w linii czasu Flashpoint. Fani nigdy nie zapomnieli o tej postaci, a przed “Kryzysem na nieskończonych ziemiach”, David Ramsey zapewnił fanów, że poradzą sobie z sytuacją małej Sary przed zakończeniem serii. Dziś wieczorem, podczas zakończenia “Kryzysu“, w końcu się to stało.

SPOILER! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Po tym, jak Oliver poświęcił się, aby “zrestartować” wszechświat, bohaterowie znajdują się w zupełnie nowym świecie. Jednak zagrożenie jeszcze się nie skończyło. Antymonitor podejmuje jeszcze jedną próbę, ale bohaterowie zwyciężają, zainspirowani poświęceniem Olivera. Świat jest ocalony. W następstwie tego, prezydent przemawia do narodu i mówi o ofierze Olivera. W swoich domach, wszyscy bohaterowie oglądają przemówienie i wspominają utraconego przyjaciela.

Wśród nich są Diggle i Lyla. Siedzą na kanapie i oglądają przemówienie w telewizji gdy podchodzi do nich mała dziewczynka i przytula ich. To jest Sara. Nie jest już małym dzieckiem, ale została przywrócona do rzeczywistości, a to nie koniec. JJ też istnieje. Rodzina Diggle ma teraz oboje swoich dzieci!

Jak wcześniej obiecał Ramsey, ten rozwój wydarzeń jest z pewnością czymś więcej, niż tylko zakończeniem wątku.

“Jest”, powiedział Ramsey, zapytany, czy jest coś na horyzoncie, co dotyczy sytuacji małej Sary. “Nie w tym odcinku, ale Sara nie została zapomniana — dziękuję za pytanie! — i bez wątpienia dostaniecie odpowiedź, bez wątpienia. I szczerze mówiąc, powiedziałbym, że nawet więcej.”

Teraz, gdy Sara powróciła, może to mieć znaczny wpływ na przyszłość Arrowverse, szczególnie jeśli chodzi o spin-off Arrow, Green Arrow and the Canaries. Seria ma dziać się w 2040 roku i ukazywać losy Mii Smoak, córki Olivera i Felicity. Ewentualna współpraca i przyjaźń nowej Szmaragdowej Łuczniczki i córki Digglów zdaje się mieć sens.

Przedsmak możemy dostać już wkrótce – następny, pokryzysowy odcinek Arrow nosi właśnie tytuł Green Arrow and The Canaries. Premiera już 22 stycznia.