Kiedy rozpoczął się “Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” na antenie telewizji The CW, na Supergirl czekała przerażająca niespodzianka. Lex Luthor, diaboliczny złoczyńca, który stał za wieloma konfliktami, które nękały National City – nie wspominając już o tym, że wielokrotnie próbował zabić ją i jej kuzyna, Supermana – nie był tak martwy, jak jej się wydawało.

Lex został sprowadzony z powrotem przez Monitora, aby odegrać ważną rolę w obronie Wieloświata.

Lex ponownie zszokował wszystkich, gdy po wysłaniu bohaterów do Znikającego Punktu pod koniec trzeciej godziny crossoveru, użył Księgi Przeznaczenia by zająć miejsce Supermana z Ziemi-96 jako Paragon Prawdy. Po śmierci Lexa, a następnie przywróceniu do życia w “Kryzysie“, fani zastanawiali się, jaki będzie ostateczny los  złoczyńcy i okazuje się, że będzie on miał poważne konsekwencje dla dalszego rozwoju Arrowverse.

SPOILER! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Po pokonaniu Anti-Monitora i odrodzeniu się wszechświata, Supergirl „budzi się” w domu w National City i szybko uświadamia sobie, jak inny jest teraz świat. Spieszy się na ceremonię wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla i jest przerażona, gdy odkrywa, że to Lex Luthor jest jej odbiorcą.

Jednak to nie koniec niespodzianek. Supergirl udaje się do siedziby  DEO i dowiaduje się, że Lex jest „najlepszym” człowiekiem, a on i Lena są największymi kibicami Supergirl. A, jest też dyrektorem DEO. Niespodzianka! To nowe status quo będzie trudne dla Supergirl, zwłaszcza, że Lex pamięta także wszystko, co wydarzyło się przed tą nową rzeczywistością, a to oznacza, że prawdopodobnie już coś knuje.

To, że Lex przetrwał i znów coś kombinuje, może nie być dużą niespodzianką dla fanów Supergirl. CW opublikowało niedawno zdjęcia z kolejnego odcinka serii, zatytułowanego „Bottle Episode”, a na tych zdjęciach jest Lex siedzący za biurkiem lub stołem konferencyjnym – o którym już wiemy, że jest w DEO – i wygląda jakby faktycznie wszystkim rządził. Chociaż streszczenie odcinka tak naprawdę nie ujawnia niczego konkretnego, wygląda na to, że jedną z komplikacji z „Kryzysu”, z którą zmierzy się Supergirl i jej sojusznicy, jest Lex i ten fakt stawia wiele pytań na temat tego, co będzie dalej, szczególnie z nadchodzącym zagrożeniem ze strony Lewiatana.

Kolejny odcinek Supergirl wlatuje na ekrany już 19 stycznia.