Przez ostatnie kilka miesięcy kina nie miały za ciekawej sytuacji, gdyż na całym świecie przez COVID-19 większość z nich było pozamykane. Przez to też duża ilość premier filmów została opóźniona lub przeniesiona na platformy VOD. Co więc stanie się teraz, gdy COVID-19 zaczyna ustawać, a kina zostają otwierane?

Duża ilość producentów obserwuje sytuację na świecie i widząc co dzieje się w Japonii (druga fala koronawirusa) obawiają się, że wkrótce to samo spotka pozostałe kraje, w których obostrzenia zostały zniesione, a kina zaczęły się otwierać. Dlaczego więc kina mają nie zarobić na premierach filmów? Producenci niektórych produkcji stwierdzili, że lepiej będzie, kiedy premiery ich filmów zostaną wypuszczone nie w kinach, a na platformach VOD, jak miało to miejsce podczas apogeum COVID-19.

Jakich produkcji możemy się spodziewać? Na początku trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to 100% wieści i nie wiadomo czy dane filmy wyjdą w kinach czy na platformach VOD.

1. MULAN

Pierwszym filmem, jaki może wyjść na platformach VOD to wyczekiwana od dawna aktorska wersja popularnej animacji MULAN. Disney utrzymywał, że zarówno Mulan, jaki Black Widow, dwie największe produkcje studia na 2020 rok, nie zostaną od razu wypuszczone na platformach streamingowych. Na oba filmy zostały przeznaczone niesamowicie duże kwoty, więc studio mogłoby utracić dużą ilość pieniędzy przez wypuszczenie filmów od razu na platformach. Jednak co da wypuszczenie filmów w kinach, gdzie widzowie nie mogą zająć 100% miejsc w kinach? Ilu z fanów produkcji zdecydowałoby się pójść do kin w obecnej sytuacji? Jedynym rozwiązaniem dla studia jest wypuszczenie filmów na VOD, ewentualnie ponownie opóźnić premierę.

2. The King’s Man

The King’s Man to najnowszy film z serii Kingsmana, oparty na komiksach Dave’a Gibbonsa i Marka Millara. Biorąc pod uwagę niskie oceny poprzedniej części jest to dobry kandydat, aby zostać wrzuconym na Disney+ lub Hulu.

3. Wonder Woman 1984

Film, na który czekają miliony fanów zarówno Wonder Woman, jak i fanów DC. Warta 200 milionów dolarów kontynuacja światowego hitu, który zarobił miliard dolarów może zostać udostępniona na HBO Max, jednak wszystko zależne jest od planowanych premier takich hitów jak Tenet, Mulan czy The King’s Man. Premiera filmu zaplanowana jest tak daleko, że wszystko może się jeszcze zmienić.

4. Praise This

Biorąc pod uwagę, jaki sukces odniosło Trolls World Tour na platformach VOD, które zarobiły więcej pieniędzy niż mogłoby być to możliwe w kinach, prawdopodobnie musicalowa produkcja autorstwa Tiny Gordon podzieli los Trolli i również zostanie udostępniona online. Praise This nie ma jeszcze grafiki promującej ani zwiastuna.

Pozostałe filmy, które możliwe, że zamiast do kin trafią na platformy streamingowe:

  • Antebellum
  • Let Him Go
  • The New Mutants
  • A Quiet Place Part II
  • The War with Grandpa
  • Death on the Nile
  • The Witches
  • Candyman

Na które z powyższych filmów czekacie? Dajcie nam o tym znać!