Disney ostatnimi czasy mocno rozpieszcza fanów Gwiezdnych Wojen – w zeszłym roku otrzymaliśmy fenomenalny serial “Mandalorian”, a teraz w napięciu oczekujemy na kolejne projekty. Jednym z nich jest seria o przygodach mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego, w którego po raz kolejny wcieli się Ewan McGregor.

Niestety, według raportu od The Illuminerdi, zdjęcia do serialu nie ruszą wcześniej niż w marcu 2021 roku. Jeżeli doniesienia są prawdziwe, jeszcze długo nie zobaczymy zakulisowych materiałów z 1. sezonu.

“Nasze źródła donoszą, że produkcja serialu o Obi-Wanie ma się rozpocząć w marcu 2021 roku w Los Angeles. Plotki głoszą, że przez pandemię COVID-19, większość studiów filmowych decyduje się na bardziej zamknięte i odizolowane plany. Wygląda na to, że Lucasfilm ma zamiar pracować nad ‘Kenobim’ w podobny sposób jak nad ‘Mandalorianem’. Techniki wykorzystane na planie przygód Dina Djarina, będą miały spory wpływ na ukształtowanie jeszcze nienazwanego projektu o Kenobim.”

Dobrą wiadomością jest to, że mimo wielu problemów ze scenariuszem, praca nad serialem jest kontynuowana. Reżyserką całego przedsięwzięcia jest Deborah Chow, która zajmowała się kilkoma odcinkami “Mandaloriana”. Jakiś czas temu, w rozmowie z The Hollywood Reporter zapewniła, że oba projekty będą się od siebie mocno różnić.

“Rzecz jasna oba seriale będą się od siebie różnić. Przede wszystkim przed ilość pracy, którą będę musiała włożyć w stworzenie ‘Kenobiego’. Będzie mi jednak brakowało zespołu ludzi, którzy zawsze byli gotowi mi doradzić lub podrzucić jakiś pomysł. Muszę jednak przyznać, że miło jest mieć decydujący głos o tym, jak będzie wyglądała seria od początku do końca.

Sam Ewan McGregor rozwiał wątpliwości fanów co do działań zespołu kreatywnego, zajmującego się projektem o Kenobim.

“Scenariusze odcinków są naprawdę świetne. Czytałem już 90% z nich i bardzo mi się spodobały. Większość plotek o problemach z serialem to kompletne bzdury. Po prostu przesunęliśmy kilka dat. Przez premierę ‘Star Wars: The Rise of Skywalker’, scenarzyści mieli więcej czasu na poprawki w scenariuszach – bardzo zależało im na tym, żeby były one jak najlepsze.”

Kolejnych doniesień o serialu możemy spodziewać się już niebawem!