Wyprodukowany za „zaledwie” 55 milionów dolarów „Joker” niespodziewanie okazał się jednym z największych filmowych przebojów roku 2019. Przejmująca opowieść o „narodzinach” najsłynniejszego przeciwnika Batmana, zarobiła w kinach ponad miliard dolarów i z 11 nominacjami jest czarnym koniem oscarowej rywalizacji.

Nagrodzony dwoma Złotymi Globami film z fenomenalnym Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD.

Przedstawiony w filmie portret Arthura Flecka ukazuje człowieka usiłującego znaleźć swoje miejsce w podzielonej społeczności mieszkańców Gotham. Marzący o choćby odrobinie uznania, próbuje swoich sił jako komik stand-up. Okazuje się jednak, że ostatecznie zawsze to on jest wyśmiewany. Boleśnie szczere, alegoryczne studium postaci ukazuje, jak człowiek uwięziony w błędnym kole egzystencji, między apatią, okrucieństwem i wreszcie zdradą, podejmuje jedna za drugą fatalne w skutkach decyzje, które uruchamiają tragiczny łańcuch zdarzeń.

„Joker” jest dziełem reżysera Todda Phillipsa, nominowanego do Oscara autora kultowej komedii „Kac Vegas”. W rolę tytułową wcielił się trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix („Mistrz”). Obok niego w obsadzie filmu znaleźli się zdobywca dwóch Oscarów Robert De Niro („Wściekły byk”), nominowana do Nagrody Emmy Zazie Beetz („Deadpool 2”), laureatka Złotego Globu Frances Conroy (serial „Sześć stóp pod ziemią”), Brett Cullen („Mroczny Rycerz powstaje”), Shea Whigham (serial „Zakazane imperium”) oraz nominowany do Nagrody Emmy Bill Camp („Zniewolony”).

Premiera: 29.01.2020
Czas trwania filmu: 122 min.
Link do wydania DVD: KLIK
Link do wydania Blu-Ray: KLIK
Link do wydania 4K UHD: KLIK

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Powitajcie… Jokera!
  • Z planu: Spojrzenie zza kulis na powstawanie filmu
  • Alternatywne ujęcia z udziałem Joaquina Phoenixa
  • Przymiarki kostiumów i wiele więcej!

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Powitajcie… Jokera!