Mandatory Credit: Photo by Matt Baron/Shutterstock (10268475el) Jessica Chastain 'X-Men: Dark Phoenix' film premiere, Arrivals, TCL Chinese Theatre, Los Angeles, USA - 04 Jun 2019

Scenarzysta filmu “Doctor Strange”, C. Robert Cargill w niedawnym podcascie zdradził informację o tym, iż aktorka Jessica Chastain odrzuciła główną rolę w ww. filmie!

Pierwszy film “Doctor Strange” miał jedną z najsilniejszych obsad jeśli chodzi o solowy film bohaterski MCU z takimi aktorami jak Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong, Mads Mikkelsen. Jednakże ostatnio scenarzysta filmu zdradził pewną informację, iż aktorka, która zagrała postać Vuk w Dark Phoenix, miała okazję zagrać całkowicie inną rolę tuż obok Doctora Strange’a w Kinowym Uniwersum Marvela, jednakże z nowych informacji wynika, iż Jessica Chastain odrzuciła propozycję zagrania jednej z głównych ról!

Przeczytajcie co powiedział scenarzysta:

„To jest interesujące, gdy Hollywood zaczyna się dowiadywać, że wiele aktorek chce być superbohaterami tak samo jak i aktorzy. Wiem, że dowiedział się o tym Scott [Derrickson]. Poszedł do Jessici Chastain, aby zatrudnić ją do Doctora Strange’a, ponieważ rozważaliśmy ją. Jednak ona odpowiedziała: „Hej, słuchaj, ten projekt brzmi niesamowicie, a ja chciałabym to realizować. Ale wezmę udział bycia w filmie Marvela i zostania postacią Marvela, bo trenowałem balet i naprawdę chcę założyć pelerynę.” I to było najfajniejsze odrzucenie oferty pracy w historii. Chciała znaleźć się w filmie Marvela, ale tylko w roli superbohatera, a nie Nocnej Pielęgniarki” – powiedział Cargill.

Ostatecznie rolę Christine Palmer zagrała Rachel McAdams, która prawdopodobnie nie pojawi się w kontynuacji filmu.