Dyrektor kreatywny gry “Spider-Man: Miles Morales” zapowiedział powrót gier z Peterem Parkerem w roli głównej.

Na początku miesiąca ujawniono, że na nową konsolę PlayStation 5 pojawi się gra z serii Spider-Man, w której główną postacią będzie Miles Morales. Wieści wzbudziły kontrowersje – fani zastanawiali się, czy cała fabuła będzie skupiała się na Moralesie. Jednak nie to najbardziej zaniepokoiło fanów. Pojawiło się pytanie, co w takim razie stanie się z Peterem Parkerem.

Miles Morales pojawił się po raz pierwszy w Marvel’s Ultimate Universe i przejął obowiązki Spider-Mana po śmierci Petera Parkera z rąk Green Goblina. W grze na PlayStation 4, Miles Morales wykazuje podobne umiejętności co Peter Parker – Parker zgadza się go szkolić w DLC The City That Never Sleeps. Skoro gra będzie skupiała się na losach Milesa Moralesa, pojawiło się pytanie, czy kiedykolwiek przygody Parkera będą kontynuowane. Deweloperzy uspokoili, że mają jeszcze wiele historii dla Petera Parkera, które są warte przedstawienia.

Na blogu Playstation dyrektor kreatywny “Spider-Man: Miles Morales” Brian Horton wyjawił, że jego zespół ma kilka historii dla Petera Parkera, które są dobrym materiałem na kolejną grę. Podkreślił, że nadchodząca gra skupi się w całości na Moralesie, który stał się ważną częścią uniwersum Spider-Mana.

“Oh, i jeszcze jedno: Wielu fanów zastanawiało się, czy Peterowi Parkerowi nic się nie stało. Spokojnie, mamy dla niego jeszcze wiele przygód… Ale ta gra będzie o Moralesie, ponieważ jest ważną częścią uniwersum. Nie chcecie tego przegapić.”

Podoba wam się pomysł na grę o Milesie Moralesie? Dajcie znać w komentarzach!