The Flash -- "The Wrath of Savitar" -- FLA315a_0038b.jpg -- Pictured (L-R): Candice Patton as Iris West and Grant Gustin as Barry Allen -- Photo: Bettina Strauss/ The CW -- © 2017 The CW Network, LLC. All rights reserved.

Rodzina West-Allen rozpada się w szwach na naszych oczach! To co było budowane od pierwszego sezonu “The Flash” ostatecznie mocno zanika przez co możemy być nieco sfrustrowani.

Fani serialu długi hejtowali Iris West, jednakże od paru sezonów mocno się ona poprawiła i wyszła z cienia płaczącej na sofie kobiety. Czasami to ona pokazywała większe jaja od Barry’ego Allena, ale ich miłość z sezonu na sezon jeszcze bardziej rozkwitała, aż w końcu para wzięła ślub i oficjalnie możemy nazywać ich West-Allen. Jednakże przez pięć ostatnich odcinków to co widzieliśmy i to do czego się przyzwyczailiśmy drastycznie się zmienia ze względu na nieco inną Iris!

Prawdziwa Iris West-Allen wpadła do lustrzanego świata, a Eva McCulloch mając w zanadrzu sporą konspirację, wysłała do realnego świata lustrzaną Iris zwaną potocznie Mirror Iris. Oczywiście rodzina, w tym jej ojciec Joe, mąż Barry i zespół The Flash w żaden sposób nie odkrył tej wielkiej zamiany Iris, chociaż już od jej debiutu my widzieliśmy jej całkowity inny charakter. Z każdym epizodem ich związek mocno się rozpada, nie widzimy już tej silnej więzi, wspólnego spędzania czasu i rozmów. Mirror Iris podąża swoimi szlakami, a Barry coraz to silniej musi zmierzyć się z utratą swojej mocy.

Do kulminacyjnego i drastycznego momentu doszło w ostatnim odcinku The Flash (6×16), gdy Joe West opuścił Central City i udał się do programu Ochrony świadków, by móc zniknąć chociaż przez chwilę przed ścigającym go Carverem. Iris nakazała Barry’emu, by ten wykorzystał jeszcze odrobinę swojej mocy, by przeniósł ją do swojego ojca, by się pożegnać, lecz ten jej odmówił i tak właśnie rozpoczęła się wojna!

Mirror Iris oczerniła swojego męża za wszystko, w tym wywołanie Flashpoint i zabranie Nory w przyszłość, a teraz wyprowadzając jej ojca. W przypływie wściekłości rozkazała Barry’emu wyjść z mieszkania, twierdząc, że ich związek się skończył!

Serca fanów West-Allen mogły po tej scenie pęknąć! Aczkolwiek zwiastun przyszłotygodniowego odcinka wydaje się wskazywać, że ww. zerwanie zmusiło Barry’ego do ponownego zbadania dziwnego zachowania Iris, wow w końcu!

Jeśli chodzi o Joe’go, to nie jest jasne, czy ta historia ochrony świadków zapewni mu dłuższy urlop czy też jego nieobecność potrwa tylko kilka odcinków, tak jak np. eksploracja Earth Prime przez Cisco. Wygląda na to, że pokonanie Carvera zajmie jeszcze kilka odcinków, więc moglibyśmy za nim tęsknić.