Ostatnimi czasy plotkowano, iż Henry Cavill powróci do Man of Steel 2, jednakże biorąc pod uwagę projekt J.J. Abramsa i Warner Bros nie wiadomo, czy taki film w ogóle powstanie!

Warner Bros., J.J. Abrams i firma Bad Robot podpisały umowę o wartości 500 mln na stworzenie superbohaterskich projektów, w tym filmu o Supermanie, jednakże Abrams niekoniecznie musi wykorzystać pierwsze grunta, jakie daje mu film Man of Steel.

Istnieje szansa, iż zobaczymy po prostu duży reboot Supermana, jak i również nowego aktora! Coś na wzór The Batman, reżyserii Matta Reevesa.

Według portalu Heroic Hollywood, Abrams ma mieć wolną rękę w tworzeniu filmów i może wybrać aktorka według swoich uznań.

Nie jest to wcale zaskakujące pojęcie: znani twórcy filmowi są przyzwyczajeni do tworzenia własnej wizji i zatrudniają odpowiednich ku temu ludzi. Ich wizja może objąć własną wersję tego, kim będzie postać Supermana – i oczywiście, kto powinien wcielić się jego rolę. Trudno byłoby znaleźć uznanego reżysera, który byłby skłonny zgodzić się na pomysł wytwórni filmowej. Prawdopodobnie każdy będzie chciał uniknąć bałaganu DCEU.