Sala Samobójców Hejter

Amerykański portal Deadline zaskoczył wszystkich informacją o tym, iż stacja HBO zamierza zrealizować serial na podstawie polskiego filmu!

Fani polskiego kina dobrze znają produkcję “Sala samobójców: Hejter”, która i tak została bardziej doceniona przez zagranicznych widzów, niż naszych rodzimych. Film nie przypadł wszystkim do gustu, a według mnie był nadto koloryzowany, za bardzo z gatunku fantasy. Może gdyby nie to jak jeden młody chłopaczek dopuszcza się do destabilizacji całego kraju poprzez zaplanowanie wielkiego zamachu, to fabuła byłaby naprawdę do zaakceptowania.

Ale już dosyć tych niepochlebnych słów, bo wracając do informacji Deadline, produkcją serialu zajmą się: Dana Farah ze studia Farah Films’ oraz Roy Lee z Vertigo. Współproducentami wykonawczymi będą Jan Komasa i Mateusz Pacewicz, a także Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film. Farah określa „Hejtera” jako „zarówno fascynujący thriller, jak i prowokujący do myślenia uniwersalny komentarz społeczny”.

Według reżysera filmu – Jana Komasy, zamysł powstania serialu istniał już w maju, gdy podzielił się taką uwagą podczas TVN Discovery Talents.

Przypominamy, iż film jest dostępny na platformie Netflix i jest jednym z najpopularniejszych filmów w wielu rejonach świata. Tydzień po zagranicznej premierze na Netflix tytuł trafił już na listę TOP 10 serwisu między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii, Nigerii oraz Turcji.