W kontekście nadchodzącego startu nowej platformy streamingowej WarnerMedia, HBO Max, pojawia się wiele pytań na temat zawartości programowej, włączając w to produkcje DC Universe.

Krótko po ujawnieniu większej ilości szczegółów na temat HBO Max, zaczęły krążyć plotki o ewentualnym zamknięciu DC Universe. Zbiegły się one w czasie z informacją, że drugi sezon Doom Patrol miałby być wydawany równolegle zarówno na DCU jak i HBO Max, co nieco uspokoiło fanów, ale kilka pytań pozostało bez odpowiedzi. Jak się okazuje, na tą chwilę, nic nie jest przesądzone.

Podczas prezentacji HBO Max na trasie prasowej Television Critics Association, szef ds. treści HBO Max, Kevin Reilly wyjaśnił, że platforma wciąż jest dopracowywana i ostateczne rozwiązanie tej kwestii nie jest jeszcze ustalone, ale najchętniej widziałby współpracę obu platform, jak w przypadku Doom Patrol.

“Wciąż dopracowujemy szczegóły techniczne,” powiedział Reilly, “musimy określić szczegóły obu subskrypcji, a jeszcze nie wiemy, jak to ostatecznie będzie wyglądać.”

Drugi sezon Doom Patrol, mający liczyć piętnaście odcinków, i jego emisja na obu platformach oraz data premiery “gdzieś w 2020r.” zostały ogłoszone na ubiegłorocznym San Diego Comic-Con. Od tego czasu, serial Titans otrzymał trzeci sezon i zadebiutowała animowana seria Harley Quinn. Ramówka DC Universe rozrasta sie, a to nie wróży rychłego zamknięcia platformy.

Jedna seria, która jest już pewna, to Stargirl. Ma mieć premierę na platformie DCU na wiosnę tego roku, a w listopadzie tego roku potwierdzono, że podobnie jak Doom Patrol, ma być dostępna na DCU, a dzień później ma być emitowana na stacji telewizyjnej The CW.

Premiera platformy HBO Max już w maju tego roku.