Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Sony Playstation 5 Showcase oprócz cen najnowszej konsoli japońskiego producenta, które ostatnio były przedmiotem wielu plotek i spekulacji, mogliśmy zapoznać się również z materiałami pochodzącymi z kilku nadchodzących gier, w tym ze „Spider-Man: Miles Morales”.

Firma zaprezentowała ponad 7-minutowy filmik przedstawiający fragmenty rozgrywki gry, która nie będzie sequelem, lecz samodzielnym dodatkiem, takim jak dla „Uncharted 4: Kres Złodzieja” jest  „Uncharted: Zaginione Dziedzictwo”. Zobaczcie sami!

Powyższy materiał ujawnia nam, z kim między innymi przyjdzie się zmierzyć naszemu bohaterowi. Wśród wielu przeciwników zauważyć można postać znaną z komiksów o Człowieku-Pająku, a mianowicie Tinkerera. Phineas Manson stworzony został przez duet w postaci Stana Lee i Steve’a Ditko, a swój debiut zaliczył w drugim zeszycie serii „The Amazing Spider-Man” w maju 1963 roku. Niestety na tę chwilę nie zostały ujawnione żadne informacje o tym, kto będzie głównym złoczyńcą, więc nie wiemy także, czy Tinkererowi przypadnie jakaś większa rola, czy wystąpi jedynie jako dostawca broni.

Początkowo twórcy zapowiadali, że data premiery produkcji przypadnie gdzieś w okresie okołoświątecznym, jednak na swoim Twitterze amerykański producent gier, Insomniac Games ujawnił, że gra będzie tytułem startowym PlayStation 5 i ukaże się 19 listopada, a na Playstation 4 kilka dni wcześniej, bo 12 listopada.