Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, przewiduje, że nadchodzący film ‘Shang-Chi’ będzie miał “w 98 % azjatycką obsadę”.

O braku różnorodności (‘diversity‘) we współczesnych blockbusterach powiedziano już chyba wszystko, ale ten stan rzeczy wydaje się zmieniać w miarę wchodzenia w kolejną dekadę. Szefowie wytwórni filmowych, tacy jak Kevin Feige, nieustannie starają się urozmaicać swoje filmy, aby każdy mógł zobaczyć swoją reprezentację na dużym ekranie. Filmami takimi jak Black Panther i Captain Marvel, prezydent Marvel Studios udowodnił światu, że filmy superbohaterskie mogą mieć zróżnicowaną obsadę, a mimo to odnosić ogromne sukcesy finansowe.

“Head Honcho” Marvela Kevin Feige ujawnił, że w nadchodzącym filmie Shang-Chi pojawi się obsada w większości azjatycka. Przemawiając do studentów nowojorskiej Akademii Filmowej, Feige skomentował, jak ważna jest różnorodność i jak nadchodzący Shang-Chi będzie filmem, który dalej zgłębia różne postacie z bogatej historii Marvela.

“Jak Shang-Chi, od dawna chcieliśmy zrobić ten film”. Chcemy zrobić film z 98% obsadą azjatycką. A potem mówisz o tym, jak rozwijasz ten film, jakich innych bohaterów możesz do niego wprowadzić, jeśli będziesz ich potrzebował? A w przypadku Black Panther [w Captain America: Civil War], to była najwspanialsza rzecz, jaka kiedykolwiek miała miejsce.”

Black Panther był kulturowym triumfem i był powszechnie chwalony za to, że był światłem nadziei dla młodych, czarnoskórych widzów. Shang-Chi ma zrobić to samo dla młodszych azjatyckich widzów, którzy w końcu będą mieli swojego bohatera w postaci Shang-Chi. Obsada nadchodzącego filmu jest już wypełniona po brzegi aktorami azjatyckimi, z których coraz to kolejni będą ujawniani, w miarę zbliżania się daty rozpoczęcia produkcji filmu.

W komiksach Shang-Chi jest utalentowanym adeptem sztuk walki, wychowanym w odizolowanym kompleksie znajdującym się w Chinach i szkolonym przez swojego ojca, o którym wkrótce dowiaduje się, że jest chińskim zbrodniarzem i nieśmiertelnym czarodziejem, który wielokrotnie próbował podbić świat. Kiedy Shang-Chi mógł w końcu wyruszyć w świat, aby wypełnić wolę ojca, dowiedział się o jego złych zamiarach i upozorował własną śmierć, zanim wyruszył na misję rozbicia zbrodniczego imperium swojego ojca.

Pierwszy występ Shang-Chi w komiksach to Special Marvel Edition #15 w grudniu 1973 roku. Filmowy Shang-Chi ma zmodernizować materiał źródłowy, aby uniknąć ówczesnych stereotypów. W filmie, wyreżyserowanym przez Destina Daniela Crettona, wystąpią Simu Liu, Awkwafina i Tony Leung.

Film Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni Marvel Studios wejdzie na ekrany kin 12 lutego 2021 roku.