Gwiazda filmów X-Men, Famke Janssen jest zainteresowana powrotem do roli Jean Grey i dołączeniem do Kinowego Uniwersum Marvela!

W tym roku minęła 20. rocznica premiery pierwszego filmu X-Men, który jest często uważany za film, który zapoczątkował dominację filmów na podstawie komiksów w Hollywood. Od tego czasu seria miała wiele wzlotów i upadków w różnych odsłonach, a zakończyła się czymś w rodzaju zakończenia tego wszystkiego, czyli film z X-Men: Dark Phoenix. Mimo to gwiazda filmów o X-Menach, czyli Famke Janssen jest gotowa wrócić do roli Jean Grey, jeśli zostanie o to poproszona.

Famke Janssen zagrała postać Jean Grey w pięciu filmach “X-Men” wyprodukowanych przez studio FOX. Jej ostatni występ w filmach miał miejsce pod koniec 2014 roku X-Men: Days of Future Past, gdzie ujawniono, że częściowo dzięki wysiłkom Wolverine’a oś czasu została zmieniona tak, aby wciąż żyła. Aktorka nie pojawiła od tego czasu nie pojawiła się już w żadnym projekcie Mutantów.

Podczas rozmowy z portalem Observer aktorka opowiedziała o swoim czasie spędzonym na planach filmowych X-Menów. Na pytanie, czy byłaby otwarta na powrót do roli Jean Grey, odpowiedziała z wątpieniem, czy ludzie stojący za Marvel Cinematic Universe byliby skłonni ją przywrócić:

„Myślę, że bardziej chodzi o to, czy byliby zainteresowani sprowadzeniem mnie z powrotem. W Days of Future Past pojawił się zaskakujący sposób na ponowne wprowadzenie niektórych postaci, które zostały zabite. W niektórych przypadkach chodziło o przywrócenie im młodszych wersji ich postaci. Byłabym ciekawa co się stanie [z Marvel Films]. Ale tak, byłabym na to bardzo otwarta”. – powiedziała aktorka.

A Wy chcielibyście zobaczyć Famke ponownie w roli Jean Grey?