DC ogłosiło, że już w 2021 roku zadebiutują dwa nowe filmy animowane: “Batman: The Long Halloween” oraz “Justice Society: World War II”.

Animowane imperium DC przeszło wielkie zmiany po premierze “Justice League Dark: Apokolips War”. Ich kontynuację zwiastuje ogłoszenie przez IGN, że 2021 rok przyniesie fanom 3 nowe filmy animowane, oparte na “Batman: The Long Halloween” oraz “Justice Society of America”. “Justice Society: World War II” będzie się skupiało na losach pierwszej drużyny superbohaterów w dziejach, która staje naprzeciw państw osi podczas II wojny światowej. Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, jednak wiadomo, że zadebiutuje po filmie “Batman: Soul of the Dragon”, który będzie pierwszą animacją od DC w 2021 roku.

Co ciekawe, “Batman: The Long Halloween” zostanie rozdzielone na dwa filmy. Premiery obu części będzie dzielił miesiąc, a wstępnie zaplanowano je na koniec 2021 roku. DC dobrze przemyślało swoją decyzję – wiąże się to ściśle z premierą nowego Batmana z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Fabuła “The Batman” posiada elementy zaczerpnięte właśnie z komiksu “The Long Halloween”. Chodzi przede wszystkim o motyw, w którym Mroczny Rycerz poszukuje zabójcy, który dokonuje zbrodni tylko i wyłącznie w różne święta.

Jesteście fanami animacji od DC? Czekacie na kolejne premiery? Dajcie znać w komentarzach!