PODZIEL SIĘ

Produkcja WandaVision trwa w najlepsze, a jeśli wierzyć plotkom, jednym z gości specjalnych serialu ma być jeden z Avengersów, Naczelny Czarnoksiężnik, dr Stephen Strange.

Zgodnie z doniesieniami Charlesa Murphy’ego odpowiedzialnego za stronę Murphy’s Multiverse, czołowego źródła plotek o MCU, Doktor Strange (Benedict Cumberbatch) może pojawić się w ostatnich odcinkach WandaVision. Murphy ostrzega jednak, żeby nie brać tej plotki za pewnik, choć wydaje się mieć ona sporo sensu i duże prawdopodobieństwo. Murphy sugeruje, ze Cumberbatch ma być obecny na planie serialu w ostatnim tygodniu kręcenia kluczowych scen.

Na ComicConie w San Diego potwierdzono, ze WandaVision ma być wprowadzeniem do Doctor Strange in the Multiverse of Madness, drugiej części przygód chirurga-czarodzieja reżyserowanej przez Scotta Derricksona, w którym Elizabeth Olsen ma wrócić do roli Szkarłatnej Wiedźmy, Wandy Maximoff. Sprawia to, że zakończenie WandaVision cliffhangerem wprowadzającym do filmu, który mógłby mieć premierę dwa tygodnie po serialu, ma sporo sensu.

Do tej pory w MCU Wanda była znana tylko z imienia i nazwiska, ale w serialu ma przyjąć kryptonim Scarlet Witch, znany z komiksów, co potwierdził Kevin Feige w wypowiedzi podczas ComicCon Experience 2019:

Mając okazję opowiedzieć więcej o swojej historii, zobaczyć więcej tego, co Wanda może zrobić, więcej tego, co sprawia, że Vision to Vision, i – co najważniejsze – ujawnić nazwę, którą nie jestem nawet pewien, czy już powiedzieliśmy w MCU, ale absolutnie robimy co w naszej mocy, by pokazać, że Wanda jest w rzeczywistości Szkarłatną Wiedźmą.

Co to znaczy, że jest Szkarłatną Wiedźmą? O tym chcemy opowiedzieć w serialu, w sposób, który jest całkiem zabawny, nieco przerażający i będzie miał konsekwencje dla całej przyszłej, czwartej, fazy MCU.

Pozostałe nadchodzące projekty Marvel Studios to filmy: Black Widow – premiera 1 maja 2020 roku, The Eternals6 listopada 2020, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings12 lutego 2021, Doctor Strange in the Multiverse of Madness7 maja 2021, trzecia, jeszcze nienazwana część Spider-Mana16 lipca 2021, Thor: Love and Thunder5 listopada 2021 oraz Black Panther 2 – 2 maja 2022.

A także serie: The Falcon and The Winter Soldierjesień 2020, WandaVisionwiosna 2021, What If…?lato 2021 oraz Hawkeyejesień 2021.

Pozostałe serie z platformy Disney+ bez potwierdzonej daty premiery to między innymi Ms. Marvel, Moon Knight i She-Hulk.