To pytanie zadawał sobie każdy fan tego marvelowskeigo serialu odkąd obejrzał zapowiedź finałowego sezonu. Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo – otrzymaliśmy ją już w pierwszym odcinku pod tytułem “The New Deal”.

W premierowym odcinku główni bohaterowie znaleźli się w Nowym Jorku w 1931 roku w celu powstrzymania Chronicomsów przed zmianą biegu historii. W akcji widzimy Coulsona (Clark Gregg) jako LMD i poznajemy nowego Koeninga granego przez długo oczekiwanego Pattona Oswalta. 

Cel obcej rasy wydaje się oczywisty, kiedy agenci dowiadują się o przybyciu Franklina D. Roosevelta – przyszłego prezydenta USA – do miasta. Szybko jednak następuje zwrot akcji, w którym dowiadujemy się kogo Chronicomy naprawdę próbują się pozbyć. Tą osobą okazuje się poznany wcześniej Freddy (Darren Barnet) w nielegalnym barze. Jego pełne imię to Wilfred Malick, ojciec Gideona Malicka (Powers Boothe) – jednego z przyszłych dowódców Hydry, odgrywający ważną rolę w trzecim sezonie serialu. 

Agenci dochodzą do szokującej prawdy: aby ocalić SHIELD, muszą ochronić Malicka, ponieważ bez Hydry ich organizacja nigdy nie zostałaby powołana do życia. 

Nowy odcinek finałowego sezonu ma swoją premierę już w najbliższy czwartek, więc serdecznie zapraszamy na grupę dyskusyjną Agents of SHIELD Polska!