Agents of SHIELD

W najnowszym piątym odcinku Agents of SHIELD pod tytułem „Trout in the milk” byliśmy świadkami rozmowy pomiędzy Rickiem Stonerem (Patrick Warburton) i agentki May (Ming-Na Wen), z której dowiedzieliśmy się o „Projekcie Insight”.

Dla wielu fanów nazwa była znajoma i bardzo słusznie! Już raz obserwowaliśmy agentów próbujących powstrzymać ten plan Hydry. Chodzi o Steve’a Rogersa i Natashę Romanoff w drugim filmie z trylogii Kapitana Ameryki. Co jednak oznacza dla historii przyspieszenie tych wydarzeń o 40 lat?

Przez to, że plan próbowano realizować w latach 70. XX wieku teoretycznie wydarzenia znane z filmu mogą pozostać nienaruszone – w końcu SHIELD (potajemnie Hydra) użyła satelity zamiast Helicarrierów, które nie zostały jeszcze w tamtym czasie wynalezione.

Patrząc jednak na teaser tego sezonu mamy przeczucie, że historia została oficjalnie zmieniona i nie możemy się doczekać co nowego przyniesie dla (miejmy nadzieję) całego MCU!

Nowy odcinek finałowego sezonu ma swoją premierę już w najbliższy czwartek, więc serdecznie zapraszamy na grupę dyskusyjną Agents of SHIELD Polska!