Premiera drugiego sezonu serialu „Pennyworth” od stacji Epix już za nieco ponad dwa tygodnie. Co czeka nas po tym wybuchowym finale, który twórcy zaserwowali nam w poprzedniej części przygód wiernego lokaja Batmana?

Stacja Epix opublikowała oficjalny opis drugiego sezonu:

Rok po wybuchowych wydarzeniach z ostatniego sezonu, Anglia zostaje pogrążona w katastrofalnej wojnie domowej przez neofaszystowskie Stowarzyszenie Kruków na czele z Lordem Harwoodem, który grozi przejęciem kontroli nad całym krajem. Północny Londyn pozostaje jednym z nielicznych miejsc, w których panuje neutralna strefa. To właśnie tam mieszka Alfred Pennyworth. Po latach spędzonych w brytyjskiej armii, szkolenie na żołnierza SAS uczyniło go cynicznym optymistą, który przewiduje najgorsze i wie, że sobie z tym poradzi. Alfred, który teraz prowadzi The Delaney, klub, który przyjmuje każdego, bez względu na poglądy polityczne, wraz ze swoimi kolegami z SAS – Bazzą i Daveboy’em – szukają drogi ucieczki, zanim Londyn i cały kraj doszczętnie spłoną. Na oku mają Amerykę.

Pierwszy epizod zadebiutuje 13 grudnia, drugi zobaczymy tydzień później – 20 grudnia, a jeszcze tydzień później czekają nas aż dwa odcinki stanowiące finał przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, jaka nas czeka, zanim zobaczymy drugą część nadchodzącego sezonu. Twórcy poinformowali jedynie, że będzie to miał miejsce w 2021 roku, ale na razie nie podano konkretnej daty.