W finale sezonu piątego Supergirl, jeden z Super Friends poświęca się, aby powstrzymać Lewiatana.

W trakcie sezonu, Brainy pracował z Lexem Luthorem jako podwójny agent wyłącznie w celu pokonania Lewiatana i uratowania Ziemi. Kiedy nadszedł czas na atak, postanowił poświęcić się, by uratować swoich przyjaciół przed Lexem. Niestety, Lex i to przewidział.

Finał zaczyna się, gdy Lex wkracza na statek Lewiatan. Jednakże szybko się przekonał, że wprowadzili oni w życie pewne środki bezpieczeństwa: a mianowicie barierę, która zabija każdą nie-Lewiatańską istotę, która przez nią przechodzi. Aczkolwiek, gdy zyskał względy Gamemnae, ona dała mu urządzenie, które pozwoliło mu wejść do statku bez szwanku.

Chociaż Lex miał wtedy możliwość, by powstrzymać Lewiatana, postanowił się powstrzymać. Chciał poczekać, aż zniszczą Supergirl i jej przyjaciół, zanim pozbawi ich nieśmiertelności. Brainy nie pozwoliłby na to, więc wymyślił inny plan. Korzystając z technologii ‘butelkowania miast’ swojej rasy, planował zmniejszyć bogów i uwięzić ich, zanim zdołają skrzywdzić jego przyjaciół.

Jednak bariera na statku stwarzała problem. Podczas rozmowy z jego doppelgangerem przyznał, że jego plan go zabije; po prostu nie mógł przeżyć tak długiego pobytu na statku Lewiatana. Mimo to, dostał się na statek i skutecznie schwytał wszystkich bogów do Coluańskiego urządzenia.

Kiedy Lex go znalazł, Brainy był bliski śmierci na podłodze statku. Nie powstrzymało go to przed napawaniem się, że Lex go nie docenił, ale Lex szybko go uświadomił, mówiąc… “Niczego nie lekceważę. Wiedziałem, że zdecydujesz się, aby zmniejszyć bogów, zamiast ich zabić ze względu na swój cenny kodeks moralny. Zaplanowałem to. Po prostu nie sądziłem, że dasz się zabić. Cóż, Supergirl żyje, ale teraz mój ruch. Dałeś mi dokładnie to, czego potrzebowałem. Zamierzam po prostu zabić Supergirl sam. To będzie zabawne. A ty możesz umrzeć samotnie, tak jak zamierzałeś.”

Lex zabrał pojemnik z powrotem do swojego laboratorium. Przekazał go swojej matce, mówiąc wprost: “Bierzmy się do roboty, doktorku”. Z uśmiechem, Lillian Luthor spojrzała na urządzenie w ręku i powiedziała: “Natychmiast, kochanie”. Ich plany wobec Lewiatana pozostają jednak niejasne.

Tymczasem, Dreamer w końcu pozwoliła sobie zobaczyć, co jej sny starały się jej pokazać przez ten cały czas. W końcu zrozumiała plan Brainy’ego i zobaczyła wizję jego śmierci. “To Brainy. Zatrzymał Lewiatana”, ujawniła. “On nas uratował. On potrzebuje mojej pomocy.” Ale nie wiadomo jeszcze, czy Super Friends dotrą na czas, by go uratować… czy w ogóle będą mogli do niego dotrzeć, zważywszy na barierę na statku Lewiatana.

Jak reszta serii Arrowverse, Supergirl wróci w przyszłym roku, ale dopiero w połowie sezonu, po rozwiązaniu ciąży Melissy Benoist. Kontynuacja ma wystartować pomiędzy kwietniem a czerwcem 2021 roku, co oznacza, że nie dowiemy się o prawdziwym losie Brainy’ego przez około rok.