PODZIEL SIĘ

Chociaż Natasha Romanoff nie będzie współpracować ze swoimi towarzyszkami z Avengers w swoim nadchodzącym solowym filmie Black Widow, nie oznacza to, że będzie sama.

Pierwszy pełny trailer i spoty reklamowe w telewizji skupiały się na więziach rodzinnych i trudnej przeszłości superagentki. A przeszłość Natashy pełna jest postaci co najmniej intrygujących, jak choćby Yelena Belova, “siostra” głównej bohaterki, z którą razem przeszły trening Wdowy w Czerwonej Sali. Teraz zmuszone są współpracować, a to może nie być najpiękniejsza przyjaźń, co zresztą widzieliśmy w trailerze. Co jednak nie zmienia tego, że współpracować muszą, jeśli chcą przeżyć wycieczkę po wspomnieniach, jak pokazuje zamieszczony poniżej kadr z planu zdjęciowego.

Obrazek przedstawia Natashę na motocyklu, za nią siedzi Yelena, choć nie jesteśmy pewni, czy kogoś ścigają, czy też przed kimś uciekają. W trailerze widzieliśmy pełno wybuchów i fajerwerków a nawet krótko widzieliśmy Taskmastera – może to część walki z nim?

Natasha Romanoff (Scarlett Johansson, po prawej) łączy siły ze swoją “siostrą” Yeleną (Florence Pugh), podczas gdy ona sama stawia czoła swojej przeszłości w pierwszym solowym filmie Mścicielki.

Scarlet Johansson pełni dodatkowo rolę producentki filmu, co jak sama mówi, było “na swój sposób wyzwalające”.

“Czuję, że kontroluję losy tego filmu, co daje mi o wiele więcej spokoju”, powiedział Johansson. “Znam ją lepiej niż ktokolwiek inny. Jakie było jej dzieciństwo? Jaki jest jej stosunek do autorytetów? Ta postać jest ziarnista i wielowymiarowa, ale ma wiele traumatycznych przeżyć i prowadziła niezbadane życie. Żeby działać na tak elitarnym poziomie, prawdopodobnie musiała wyrzec się wielu rzeczy.”

Reżyserką Black Widow jest Cate Shortland, a do Scarlett Johannson i Florence Pugh dołączą między innymi: Rachel Weisz, David Harbour, Ray Winstone, William Hurt, O-T Fagbenie, Michelle Lee i Olivier Richters.

Tak prezentuje się oficjalny skrót fabuły:

Po wydarzeniach z Captain America: Civil War, Natasha Romanoff jest ścigana za odmowę podpisania Traktatu z Sokovii i pomoc Steve’owi Rogersowi. Jest sama i musi sobie poradzić z “czerwienią w jej dzienniku”.

Black Widow trafi na ekrany kin 1 maja 2020 roku.