Thanos powinien był przewidzieć swoją klęskę w Avengers: Endgame. Według jednego z fanów, dość dosłownie.

W kulminacyjnej scenie Avengers: Endgame widzimy jak Thanos spogląda na Nano-Rękawicę tuż przed ogłoszeniem swojego zwycięstwa, po czym pstryka i… nic. Zdaje sobie sprawę, że Stark go wykiwał, zabierając mu Kamienie Nieskończoności, po czym sam pstryknął palcami, poświęcając się i pokonał tym samym Szalonego Tytana i jego niezliczoną armię. Może gdyby Thanos zauważył brak kamieni, gdy przyglądał się Rękawicy zamiast unosić się dumą, miałby chwilę czasu więcej na reakcję i przeszkodzenie Starkowi?

Tak przynajmniej twierdzi jeden z fanów o nicku u/caramello03, w wątku na Reddicie r/marvelstudios. W Nano-Rękawicy Kamień Czasu jest umiejscowiony na kciuku, w miejscu które Thanos musiał widzieć, gdy zakładał Rękawicę.

Dokładnie widać to w scenie poniżej.

He really should have been able to see the time stone wasn’t there from this angle. from r/marvelstudios

Pod tym kątem powinien był widzieć, ze brakuje Kamienia Czasu

Można się spierać, że obszar kciuka jest nieco przesłonięty przez sposób, w jaki Thanos na niego patrzy, ale nie tak bardzo. Na zamieszczonym klipie dokładnie widać też, że Thanos nie poczuł przypływu energii z Rękawicy co również powinno zwrócić jego uwagę, że coś jest nie tak. Niestety, pycha jest zgubą wielu złoczyńców i Avengers: Endgame okazuje się nie być wyjątkiem od tej reguły.

A wy jak sądzicie? Thanosa zaślepiła duma i pewność siebie, czy zwyczajnie – nie widział brakującego Kamienia, a brak nagłego wzmocnienia zrzucił na karb wyczerpania walką z Avengersami?