PODZIEL SIĘ

Teraz, gdy emisja trzeciego sezonu Ligi Młodych trwa w najlepsze, a fani poznają nowe postacie, przyszła pora na ujawnienie, kto pomaga Nightwingowi w walce z handlem metaludźmi! Wiąże się to z jedną z najbardziej znanych i uwielbianych historii komiksowych na podstawie przygód Batmana i jego ekipy.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

W pierwszym odcinku dane nam było ujrzeć Dicka, który udał się na samotną misję do Moskwy, aby uratować grupę nastolatków z rąk handlarzy ludźmi. Wyszło wtedy na jaw, że Grayson współpracuje z nikim innym, jak Oracle. Aktorka głosowa postaci wyjaśnia, że Young Justice zaczerpnęło nieco z kanonu DC Comics, nadając Barbarze Gordon nowy alias.

Ostateczne potwierdzenie otrzymujemy w jednym z odcinków z poprzedniego tygodnia, gdzie po raz pierwszy dostajemy wgląd na pannę Gordon jako Oracle. Dla fanów komiksów nie było zaskoczeniem, że jest ona przykuta do wózka inwalidzkiego. Reszta z Was mogła być nieco zdziwiona i skonfundowana, a to pewnie dlatego, że nie zaznajomiliście się jeszcze z Alanem Moorem i jego nowatorską powieścią graficzną o Batmanie, czyli legendarnym Killing Joke. Wydana w latach 80. powieść przedstawia nam Jokera, który postrzelił Barbarę, powodując poważne obrażenia kręgosłupa i skutecznie kończąc jej karierę jako Batgirl.

Później na łamach komiksów Suicide Squad przyjęła pseudonim Oracle. Następnie przez dziesięciolecia pomagała zaprowadzić porządek w Gotham, zanim ponownie stanęła na nogi i jeszcze raz założyła pelerynę.

Zapraszam na discorda:mrgreen: