PODZIEL SIĘ

W jednym z najnowszych odcinków przedstawiono nam sposób, w jaki superbohaterowie mają zamiar walczyć ze zgrają czarnych charakterów o nazwie “Light”. Plany te poróżniły także nieco dwójkę z założycieli Ligi Sprawiedliwości, czyli Batmana i Wonder Woman.

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

W tym samym odcinku poznajemy kto jest “outsiderami” i co zamierzają zrobić.

Nightwing porzucił rolę lidera i rozpoczął pracę u boku Oracle i nowego zespołu, który za cel postawił sobie likwidację handlu metaludźmi. Batman wraz z kilkoma sojusznikami ze starej Ligi Sprawiedliwości, nie zgadza się na sankcje nałożone na metaludzi przez sekretarza generalnego ONZ, Lexa Luthora.

Odcinek ujawnia, że Batman, Robin, Nightwing, Oracle, Miss Martian, Aquaman i Wonder Woman byli mocno przekonani wybierając współpracę jedynie między sobą, a nie całymi zespołami. W ten sposób powstało 6 niezależnych grup i żadna z nich nie wie o współpracy z pozostałymi. Plan Outsiderów na pozbycie się problemu jest prawdopodobnie nieco bardziej rozbudowany.

Aktualny plan działania nie spodobał się jednak Wonder Woman, która pomaga Lidze Sprawiedliwości odzyskać reputację po atakach na Rimbor. Według niej, superherosi powinni działać legalnie i bez tajemnic względem reszty członków ekip. Batman oczekuje jednak, że w razie potrzeby wykorzysta ona swój immunitet dyplomatyczny i w razie potrzeby będzie ich kryła, jeśli ich nie do końca legalne działania ujrzą światło dzienne. Wojowniczej amazonce nie do końca podoba się to podejście, zastanawiając się, czy ich taktyka nie czyni ich gorszymi od samego “Light”.

Dla zasady zapraszam na discorda, ale i tak pewnie nikt nowy nie wpadnie 🙁 .