W ostatnim odcinku The Flash byliśmy świadkami ujawnienia prawdy o Eobardzie Thawne i jego manipulacji wszystkich wydarzeń. Według showrunnera serialu Todda Helbinga w finale sezonu pojawi się wiele zwrotów akcji!

Poprzedni (5×21) odcinek serialu był kulminacyjny, ponieważ pokazał nam, co tłumi moce Reverse-Flasha podczas jego pobytu w więzieniu w przyszłości. Jak się okazało czynił to sztylet Cicady, a najbliżej dotarcia do ujawnienia tej manipulacji doszedł Ralph Dibny. Niestety w momencie poinformowania Flasha podczas gdy ten niszczył sztylet, skończył się ten epizod. Także na więcej informacji musimy poczekać do jutra, czyli na finałowy odcinek piątego sezonu!

Showrunner serialu postanowił się wypowiedzieć dla portalu TVLine odnośnie do ostatnich odcinków i finału piątego sezonu:

Według znanej historii z przyszłości, Cicada cały czas zabijał ludzi nawet po przebudzeniu młodszej wersji Grace. Jednak po otrzymaniu lekarstwa ta historia ulegnie zmianie!

Todd Helbing wyjaśnił również, że sztylet tłumił moce Thawne’a podczas jego pobytu w więzieniu w 2049 r.

Gdy po raz pierwszy Nora odwiedziła Reverse-Flasha, mówiła o tłumieniu mocy w jego celi. Chodziło o sztylet.

Helbing zapowiedział również, że rzucane easter eggi w tym sezonie sprawdzą się w kolejnym! oraz potwierdził, że podczas finału aktualnego sezonu pojawi się temat tegorocznego crossoveru pt. “Crisis on Infinite Earths”.