W ostatnim odcinku Watchmen poznaliśmy dalsze losy Siostry Noc/ Angeli Abar (Regina King), która wcześniej zażyła zdecydowanie za dużą ilość tabletek Nostalgii swojego dziadka, Willa Reevesa (Louis Gosset Jr.) Chociaż serial nieźle poradził sobie z teasowaniem tajemniczych czerwonych tabletek zawierających wspomnienia Willa, szósty odcinek  sprawił, że wielu ma chrapkę na więcej informacji o Nostalgii – spieszymy więc z pomocą.

W najnowszym odcinku Watchmen zażycie całej buteleczki Nostalgii sprawia, że Angela przeżywa najważniejsze wspomnienia z życie jej dziadka, dzięki czemu widzowie nie tylko poznają prawdę na temat przeszłości Willa, ale i, co szokuje najbardziej, dowiadują się, jak właściwie zginął komendant Judd Crawford. Chociaż z pewnością pomaga to fanom serialu poskładać całość do kupy, Angela ma się trochę gorzej – jak mówi agentka Blake, wzięcie zbyt dużej ilości Nostalgii samo w sobie jest niebezpieczne, ale wzięcie czyichś tabletek może wręcz być zabójcze.

Peteypedia, czyli strona z materiałami uzupełniającymi do serialu, wyjaśnia sporo detali na temat Nostalgii – opisuje ją jako „rewolucyjny, całkowicie naturalny i personalnie dopasowany lek dla ludzi cierpiących na demencję, traumę czy stany lękowe” który „zbiera wybrane przez ciebie wspomnienia w łatwą do przyjęcia tabletkę, która pozwoli ci ponownie przeżyć wszystkie te cudowne chwile.”

Jak można się domyślać tabletki stworzone przez TRIEU szybko okazały się mocno problematyczne – mimo licznych zabezpieczeń, takich jak wieloetapowy proces akceptacji przy próbie otrzymania recepty (kiedy Nostalgia była jeszcze legalna, o tym później) czy przypisanie konkretnym typom wspomnień odpowiednich kolorów – czerwone to te najbardziej intensywne. Z powodu niebezpiecznych skutków ubocznych – u wielu Nostalgia wywoływała ataki psychozy – tabletki wycofano z sprzedaży.

Co ciekawe, Nostalgia łączy się też z oryginalnym komiksem Watchmen. W powieści graficznej Nostalgia to perfumy firmy Kosmetyki i Produkty Toaletowe Adriana Veidta, których celem jest pomoc tym, którzy boją się niepewnej przyszłości poprzez danie im możliwości powrotu do bezpiecznej, idyllicznej przyszłości dzięki specjalnemu zapachowi. Perfumy te wycofano ze sprzedaży by móc wprowadzić na rynek nowy zapach, Millenium, który trafił do sklepów latem 1986.

Perfumy Veidta i tabletki Trieu funkcjonują całkowicie inaczej, jednak oba produkty służą temu samemu: danie ludziom poczucia bezpieczeństwa związanego z wyidealizowaną wizją przeszłości. Warto o tym pamiętać, bo interesującym wydaje się, że Trieu – która wykupiła firmę Veidta w 2012 roku – nazwałaby swoje tabletki tak samo jak Veidt nazwał swoje perfumy (chociaż Nostalgia Trieu trafiła do sklepów już w 2007). To kolejna ciekawostka łącząca Lady Trieu i Ozymandiasza, która zagęszcza już i tak skomplikowaną sieć tajemnic w Watchmen.