PODZIEL SIĘ

Film “Joker” po swoim wielkim sukcesie wyznaczył pewną ścieżkę filmów z restrykcyjną kategorią wiekową R. Właśnie po tej ścieżce chcą udać się producenci filmu Venom 2, aby stworzyć jeszcze bardziej zaostrzone widowisko!

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Rozmawiając z portalem Cinemablend, producent Venoma, Matt Tolmach rozmawiał o tym, jak on i studio badają możliwość oceny kategorii R, czyli perspektywy, która została zainspirowana przez Jokera konkurencyjnego studia:  Warner Bros.

„Myślę, że zawsze trzeba o tym pomyśleć, zwłaszcza teraz, kiedy to działa. Powiedziawszy to, nasz film był naprawdę dobry. Nasza franczyza istnieje, i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek chciał po prostu powiedzieć: „Hej, oni [to zrobili]!” Mamy swoje miejsce na świecie. To nie jest tak, że nagle wszyscy zastanawiają się, co zrobić z kategorią wiekową… Myślę, że to, co robi Joker, mówi ci, że możesz odnieść sukces. Przez bardzo długi czas taka była jego narracja. Najpierw z tym samym zmagał się Deadpool, a potem Logan, ale przez długi czas uważano to za całkowicie zabronione. Więc wiesz, myślę, że to najlepsza rzecz na świecie, gdy filmy z oceną R są pozytywnie przyjmowane przez masową widownię. A to po prostu oznacza, że jest więcej możliwości do opowiadania wszystkich historii”.

Byłoby to z pewnością dobrym pomysłem, który warto sprawdzić, aby kontynuacja Venoma została sklasyfikowana kategorią R, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pierwszy film właśnie miał taki być! Niestety fani dostali film PG-13, ale świadomość, że publiczność przychodzi do filmów z kategorią R, takich jak Joker Joaquina Phoenixa, jest obiecująca dla producenta filmu Venom.

Wydaje się, że temat tabu otaczający filmy z kategorią R wreszcie zniknął, zatem możemy spodziewać się sporej fali takich filmów!