PODZIEL SIĘ

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Venomie 2 Cletusowi Kasady/Carnage’owi będzie partnerował jeszcze jeden złoczyńca: Shriek, kryminalistka o zabójczym głosie, która w komiksie Maximum Carnage była współpracownicą i kochanką tytułowego psychopaty i pomagała mu terroryzować Nowy Jork. Do sieci wypłynęła plotka, jakoby w filmie w rolę Shrek miała wcielić się Naomie Harris, znana choćby z bycia nową Moneypenny w serii filmów o Jamesie Bondzie!

Według portalu Variety, Naomie Harris jest aktualnie na “etapie negocjacji” na temat roli Shriek w Venomie 2. Jeśli nie do końca kojarzycie, co to postać, spieszymy z wyjaśnieniem: Shriek (Frances Louise Barrison) to psychopatka o mocy manipulowania dźwiękami oraz umysłami innych. Straumatyzowana trudnym dzieciństwem, Frances skończyła na ulicy, sprzedając narkotyki i dokonując innych pomniejszych zbrodni. Całe jej życie się zmieniło, gdy podczas walki z Cloak i Dagger ten pierwszy uwięził ją w mrocznym wymiarze swojego płaszcza, co pomogło aktywować zmutowane geny Frances – tak narodziła się Shriek. Jej kolejne występki doprowadziły do zamknięcia jej w szpitalu psychiatrycznym Ravencroft, w którym znalazł ją Cletus Kasady/Carnage.

Carnage pod wrażeniem mocy i charakteru Shrek wziął ją pod swoje skrzydła i uczynił swoją kochanką. Następnie we dwoje zostali “rodzicami” czegoś na kształt rodziny Charlesa Mansona złożonej z morderczych złoczyńców Marvela (Demogoblina, Doppelgangera, Carriona) i zaczęli siać terror w Nowym Jorku. Następnie Shrek wielokrotnie przewijała się przez historie Venoma, Carnage’a i Spider-Mana, przez moment będąc blisko resocjalizacji, zawsze jednak coś powodowało, że wracała do Cletusa. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w evenuie Marvela Absolute Carnage, w którym ponownie pomaga ukochanemu spowić świat w morzach krwi i ciemności.

Harris wydaje się być doskonałym wyborem do stworzenia postaci będącej mieszanką gotyckiego szyku i totalnego szaleństwa (co udowodniła choćby w 28 dni później), a ponadto ma potencjał do odgrywania świetnych sekwencji akcji (zobacz: Spectre).