PODZIEL SIĘ

Clint Barton powraca z zupełnie nowymi przygodami! Hawkeye otrzyma swoją własną serię komiksową, a opublikowany właśnie zwiastun pozwala nam zajrzeć do wnętrza publikacji, która wkrótce ujrzy światło dzienne!

Najnowsze dzieło pisarza Matthew Rosenberga i artysty Otto Schmidta, Hawkeye: Freefall wrzuca Clinta w nową, trudną sytuację – Barton musi zmierzyć się z posiadającym supermoce szefem mafii – Hoodem. Ponadto, musi stoczyć bój z Roninem – ktoś odważył się ukraść dawną tożsamość Clinta!

Oficjalny opis zbliżających się przygód Clint’a Barton’a brzmi:

“The Hood” wrócił na ulice Nowego Jorku, chcąc wznowić swoją przestępczą działalność. W tym samym czasie do walki wkracza nowy łowca – Ronin, posługujący się dawną tożsamością Clinta Bartona – skłaniając jego sprzymierzeńców do uwierzenia, że to właśnie on prowadzi podwójną grę. Czy Hawkeye i Ronin naprawdę są wrogami, czy też mają wspólnego wroga w debiutującym superzłoczyńcy, Parkerze Robbinsie?

Clint Barton pojawił się ostatnio jako Ronin i Hawkeye w najnowszym filmie MCU, Avengers: Endgame, w którym strzelec stworzył nową tożsamość po śmierci swojej rodziny z powodu legendarnego już “pstryknięcia” Thanosa. W komiksowym świecie Clint przyjął tożsamość Ronina w następstwie gigantycznego crossoveru Marvela – Civil War. Dołączając do “antyrejestracyjnej” strony konfliktu, Barton stał się członkiem New Avengers, walcząc zarówno z superzłoczyńcami, jak i siłami Tony’ego Starka.

Dla tych, którzy nie wiedzą kim jest Hood, został on po raz pierwszy stworzony przez pisarza Briana K. Vaughna, jako drobny przestępca Parker Robbins, który natknął się na tajemniczą pelerynę i maskę, która dała mu nadprzyrodzone moce. W uniwersum Marvel Comics, Hood nadal zbiera siły, przejmując władzę w podziemiu z pomocą innych superłotrów. Podczas gdy jego moce zmieniały się w ciągu jego historii, jasne jest, że będzie stanowił nowe zagrożenie dla Hawkeye’a.

Sam trailer pokazuje kilkoro innych Avengers, którzy pojawią się w nadchodzącym albumie, w tym między innymi Winter Soldier czy Spider-Man.

Hawkeye pojawi się ponownie w MCU we własnym serialu na platformie Disney Plus, jako mentor nowego pokolenia superbohatera – nowej Hawkeye, Kate Bishop. Dołącza tym samym do innych zapowiedzianych seriali, takich jak The Falcon and The Winter Soldier, Loki, Moon Knight, Ms. Marvel, She-Hulk i WandaVision.