PODZIEL SIĘ

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Dokładnie kilka dni temu świat obiegła smutna wiadomość – Amazon anulował serial „The Tick” („Kleszcz”) dosłownie po dwóch, bardzo ciekawych sezonach.

Jeśli nie wiecie, o jaki serial chodzi, to śpieszę już z wyjaśnieniem. „The Tick” to serialowa adaptacja popularnego komiksu oraz kreskówki. Tytułowy Kleszcz to bohater wręcz niezniszczalny, posiadający nadzwyczajną siłę, odwagę i tępy jak paczka gwoździ, co nadrabia swoim heroizmem.

Pewnego dnia Kleszcz pojawia się na drodze Artura Everesta, wyobcowanego człowieka, który w dzieciństwie był świadkiem, jak na jego ojca spadł pojazd powietrzny jego ulubionych bohaterów, ranionych przez złego Terrora. Terror lata temu został uznany za zabitego podczas walki z Superianem (innym super herosem, coś ala Supermanem). Jednakże Artur nigdy nie mógł w to uwierzyć i zaczął szukać dowodów na to, że Terror tak naprawdę żyje i ukrywa się, szykując coś wielkiego.

W tym właśnie momencie swego życia Artur spotyka Kleszcza, dzięki czemu zyskuje wielofunkcyjny kostium/kombinezon człowieka ćmy, stając się przy okazji nowym super bohaterem.

Dwa sezony, które się do tej pory pojawiły, pokazały sporą dawkę humoru, ale także były bardzo ciekawe (“Powerless” nie dosięga „Kleszczowi” do pięt). Dziwi więc decyzja Amazonu, który po dopiero dwóch sezonów postanowił zaprzestać jego kontynuacji.

Na temat decyzji Amazonu wypowiedział się również twórca „Kleszcza”, Ben Edlund:

W swoim poście Ben nie tylko dzieli się smutną wiadomością, ale również jak widać, zapowiada poszukiwanie nowego „domu” dla serialu. Jednym słowem jest nadzieja na to, że Artur i Kleszcz powrócą ze swoim przygodami za jakiś czas, gdy Ben znajdzie jakąś stację lub platformę, która będzie zainteresowana. Może Netflix? To mogłoby się w sumie udać, tym bardziej że uciekł od nich ostatnio najpierw Marvel, a w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że również CW ze swoim Arrowverse.

Co wy sądziecie na ten temat? Jest ktoś kto oglądał serial? Jeśli nie dajcie znać w komentarzach na Facebooku lub Discordzie – pomogę znaleźć (w legalny sposób oczywiście) źródło, gdzie można to obejrzeć!