Frank Castle jako jedna z nielicznych postaci Marvel Comics nie może za bardzo poszczycić się za bardzo pokaźną galerią złoczyńców. Oczywiście z jednego, prostego powodu – on zabija swoich wrogów. Do tej pory telewizyjne przygody Punishera zdążyły jedynie przedstawić jego arcywroga, Billy’ego „Jigsawa” Russo. Co jednak z resztą z krótkiej listy przeciwników Franka, którzy nie wąchają kwiatków od spodu?

Zacznijmy może od podstawowego pytania – czy „The Punisher” powinien powrócić z sezonem trzecim? Sezony 1 i 2 były według mnie bardzo dobrymi, więc moim skromnym, osobistym zdaniem, jak najbardziej tak. I chyba nie jestem odosobniony z moim zdaniem.

Według showrunnera oraz producenta wykonawczego, Steve’a Lightfoota, jeśli postałby kolejny, trzeci już sezon przygód Franka Castle’a, to z całą pewnością dane będzie nam zobaczyć, jak Punisher zmierzy się z Wilsonem Fiskiem aka Kingpinem (Vincent D’Onofrio).

Oczywiście spotkanie tych dwóch panów może być jak najbardziej uzasadnione, po tym jak obaj spotkali się w sezonie drugim „Daredevil”. Moglibyśmy mieć okazję ujrzenia, jak Frank próbuje odkupić swoje winy, gdy wszedł w konszachty z Kingpinem.

Po tym, jak „Daredevil” został skasowany przez Netflix zaraz po wyświetleniu sezonu trzeciego, idąc tym samym w ślady „Iron Fista” oraz „Luke’a Cage”, wydaje się, że grafik Vincenta D’Onofrio trochę się zwolnił. Tak więc Vincent mógłby go zapełnić rolą Kingpina w następnym sezonie serialu o przygodach Punishera.

Tutaj dodam jeszcze, że wydaje się, iż sam aktor bardzo polubił odtwarzanie roli Kingpina Nowego Jorku, gdyż aktywnie promuje akcję #SaveDaredevil na Twitterze. Zresztą niejednokrotnie przyznał, że uwielbiał pracować nad serialem razem z całą ekipą, między innymi Charliem Coxem.

Sam Charlie Cox również nie kryje zdziwienia oraz smutku z powodu skasowania serialu „Daredevil”, gdzie grał główną rolę, Matta Murdocka, tytułowego Daredevila. Ostatnio wyznał nawet, że był pewien, że mają jeszcze wiele ciekawych opowieści do zaadaptowania na mały ekran.

Wyszło, jak wyszło. Szkoda, że tak dobra obsada nie będzie miała szansy kontynuować współpracy przy kolejnym sezonie przygód Diabła z Hell’s Kitchen. Być może jednak będzie inaczej i powrócą niebawem na platformie Disney+. Czas pokaże.

Na razie wydaje się, że „The Punisher” może nie podzielić losów trzech serii Marvela, w tym „Daredevila” i być może sezon trzeci za niedługo pojawi się na Netflixie.

A Wy jak sądzicie? Serial powróci z sezonem trzecim na Netflixie? Czy uważacie, że wtedy powinien pojawić się w nim Kingpin? Zapraszam do dyskusji na Discordzie!

Cały drugi sezon “The Punisher” jest już dostępny od 18 stycznia 2019 r. na platformie Netflix.