PODZIEL SIĘ

Piąty sezon „The Flash” definitywnie nie jest pozbawiony różnych zwrotów akcji, co do tej pory udowodnił nam już wielokrotnie i jak widać po ostatnim epizodzie, show nie zamierza w tej kwestii zwolnić choćby na chwilę!

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA „TIME BOMB”!!!

W epizodzie, o którym mowa Team Flash musiał się zmierzyć z reperkusjami po ataku drugiego Cicady w poprzednim odcinku. Jak pamiętamy drugi Cicada włamał się do Star Lab w momencie, gdy zespół wraz z panią doktor, która pomagała Orlinowi Dwyerowi (Chris Klein), pierwszemu Cicadzie, próbowali pomóc wyleczyć się z meta mocy. Jak się okazało już pod koniec poprzedniego odcinka, drugim Cicada jest Grace Gibbons (Sarah Carter) z przyszłości, o czym dowiedzieliśmy się, jak porwała swojego wujka.

Grace cofnęła się w czasie zdeterminowana, aby odnaleźć meta człowieka, który zabił jej rodziców w 2017 roku. Tym meta człowiekiem okazała się Vickie Bolen (Chatherine Lough Haggquist), która wtedy odkryła dopiero co swoje meta zdolności i w panice, kompletnie niechcący spowodowała wypadek.

Team Flash szybko się dowiedział o zdarzeniu, dzięki zdolnościom Vibe’a. W pewnym momencie również Orlin poznał zamiary Grace, zaczynając zdawać sobie sprawę, że wypadek był przypadkowym, a nie celowym zdarzeniem. Niestety Grace nie podzielała zdania Team Flash oraz swojego wujka i w dalszym ciągu postanowiła ruszyć na Vicki, aktualnie matkę i żonę, aby się na niej zemścić, zabijając ją.

Orlin zrozumiał swoje poprzednie błędy, jak jego akcje mogły wpłynąć na przyszłość Grace i dlatego też postanowił ją powstrzymać. Pojawił się na miejscu, gdy Grace zaatakowała szpital, gdzie zatrzymano Vicki na obserwację. Chcąc interweniować, stanął pomiędzy Grace i Zespołem Flasha, ale wtedy sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej – Grace/Cicada II wezwała sztylet i przebiła nim Orlina! W ostatnich słowach Orlin poprosił Barry’ego i Team Flash, aby uratowali jego Grace, zanim będzie za późno.

Taki zwrot akcji był naprawdę niespodziewany, a tym bardziej zaskakujący i łapiący za serce. Chyba mało kto spodziewał się, że Grace zabije swojego wujka Orlina.

Co sądzicie, o takim twiście akcji? Zaskoczyło was to zakończenie kariery Cicady I? Komentujcie pod artykułem, na facebooku lub Discordzie!

“The Flash” emitowany jest w każdą środę rano czasu polskiego! Niestety czeka nas w tej chwili dłuższa przerwa, gdyż show wraca dopiero 17 kwietnia z nowymi odcinkami!