Niedawno ujawnione zdjęcia z planu The Falcon and the Winter Soldier zdają się zapowiadać wizytę w kraju zwanym Madripoor, a to dla fanów komiksów oznacza tylko jedno – pojawią się X-Meni!

Teraz, gdy Disney jest właścicielem Foxa (w tym marek X-Men i Fantastycznej Czwórki), prezes Marvel Studios, Kevin Feige, ma dostęp do większej liczby postaci i lokalizacji niż kiedykolwiek wcześniej.

Na nowym zdjęciu z planu zdjęciowego Falcon and the Winter Soldier pojawia się symbol Madripooru, miejsca znanego z komiksów X-Men. Wyspa położona w południowo-wschodniej Azji, od dawna była przystanią dla przestępców i ostatecznie znalazła się pod kontrolą Madame Hydra/Viper. Wolverine spędził tam długi czas pod pseudonimem “Patch”.

Nic pewnego, że którykolwiek z tych bohaterów zostanie wprowadzony do serii Disney+, ale zdecydowanie wydaje się, że Marvel Cinematic Universe powoli integruje elementy ze światów X-Menów i Fantastycznej Czwórki (na przykład S.W.O.R.D.), aby ich ewentualne pojawienie się było tak naturalne, jak to tylko możliwe.

Co sądzicie o wprowadzeniu Madripooru do atlasu MCU? Czy uważacie, że to dobre miejsce na bazę dla barona Zemo (i może Thunderbolts)? Jak zwykle, dajcie znać w komentarzach.