Najnowsza premiera spod skrzydeł Marvel StudiosAvengers: Endgame – otworzyła Marvel Cinematic Universe drzwi na zupełnie nowe możliwości. Choć nadal będziemy mogli oglądać znajome twarze w Black Widow czy też Thor: Love and Thunder, większość nowych filmów skupiać będzie się na bohaterach, których dotąd nie mieliśmy okazji oglądać.

Olbrzymia zmiana scenerii także pozwala studiu na wyjście z szablonowych historii, co zaobserwować mogliśmy w Captain Marvel. Wraz ze zbliżającymi się Eternals, cały styl, który do tej pory charakteryzował historie MCU, może się diametralnie odmienić.

Choć nie jest to potwierdzone, wielu fanów spekuluje, iż wydarzenia w Eternals dziać się będą znacznie przed tymi z Captain Marvel czy też Captain America: The First Avenger. Zabiorą nas w prehistorię – miliony lat przed ludźmi. Jeśli jest to prawdą, może to zmienić wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy o Marvel Cinematic Universe.

Szef Marvel Studios Kevin Feige, przyznał, że tym co w pierwszej kolejności zaciekawiło go w wizji Jacka Kirby’ego, było to, iż on i jego kreatywność mogły utworzyć zupełnie nowy świat oparty na starożytnych mitach. 

Zatem osadzenie The Eternals miliardy lat wcześniej stwarza zupełnie nowe możliwości do wprowadzenia ogromnych zmian. Skoro wiemy, że to Celestial stworzyli rasę Eternal (a przynajmniej w komiksach), być może grupa eksperymentowała także z genem mutującym, który do tej pory był uśpiony. Nie zapominajmy także, że może być to możliwość, by zobaczyć młodszego Thanosa, czy też rozwijających się Tytanów, na długo przed ich upadkiem. 

Finalnie, choć Eternals są dość krótkim komiksem, Marvel Studios ma niepowtarzalną szansę nakreślić nam początki wszystkich historii, połączyć je ze sobą, czy też dać odpowiedzi na wiele pytań. 

Data premiery filmu wyznaczona jest na 6 listopada 2020. Oto kilka innych premier, które czekają nas w najbliższych latach:

Black Widow – 1 maja 2020

The Falcon and The Winter Soldier – jesień 2020

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12 lutego 2021

WandaVision – wiosna 2021

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7 maja 2021

What If? – lato 2021

Hawkeye – jesień 2021

Thor: Love and Thunder – 5 listopada 2021

Jak dużą rolę odegrają Eternals w przyszłości Marvel Cinematic Universe? Czy wyjaśnią wszystkie dotychczasowe tajemnice? Co o tym sądzicie? Podzielcie się z nami waszymi przemyśleniami na naszym facebooku i discordzie!