PODZIEL SIĘ

Koniec “Infinity Saga” już dawno za nami, a mimo to temat ostatniej części Avengers wciąż nie schodzi z ust dziennikarzy i fanów. Wciąż poznajemy coraz to nowsze szczegóły na temat produkcji filmu, zakulisowych ciekawostek i motywów, na które w filmie zabrakło miejsca.

W kinach grana jest właśnie wersja “Endgame” rozszerzona o nowe sceny. Okazuje się, że niestety nie ma ich zbyt wiele. Duże ciekawsze są jednak sceny bądź elementy scenariusza, z których definitywnie zrezygnowano. Wiele z nich to teorie, które snuli fani oczekując, że zobaczą je na ekranie. Natomiast to, co wyjawili nam aktorzy kilka dni temu, brzmi wręcz rewelacyjnie!

W trakcie trwania panelu dyskusyjnego z gwiazdami Avengers na Comic Con w San Diego Jeremy Renner wyjawił, że w pierwotnej wersji scena, w której Barton i Natasha walczą ze sobą o zdobycie Kamienia Duszy na planecie Vormir wyglądała zupełnie inaczej. Zapytany o szczegóły opowiedział, że oryginał zakładał, że bohaterowie zostali tam zaskoczeni przez Thanosa i, zamiast walczyć między sobą, walczyli na śmierć i życie z jego armią!

Element został zastąpiony przez walkę dwójki protagonistów, chcących poświęcić siebie samych dla ocalenia reszty. Odkrywając jak mogła potoczyć się ta scena, szczerze żałuję, że twórcy poszli właśnie w tym kierunku. To mogła być jedna z bardziej widowiskowych sekwencji w całym filmie. Sam Renner przyznał, że kręcenie jej było ogromnym fizycznym wyzwaniem.