PODZIEL SIĘ

Jak już wiemy od jakieś czasu, platforma DC Universe po Titans postanowiła udać się również w inne, mniej znane tereny świata DC, przedstawiając Swamp Thinga.

Zanim przejdę do sedna sprawy, to muszę przyznać, że jak myślę o głównym bohaterze i jego przygodach, to przypomina mi się piosenka z intra z jednej z kreskówek. Poniżej klip na YouTube (celem nadania klimatu podczas dalszego czytania :-)):

https://youtu.be/3H5zXh6MVvg

To, co najbardziej zaskakuje, to fakt, iż serial z elementami gotyckiego horroru zamiast próbować iść w oryginalną próbę adaptacji postaci, postanowił, że zaprezentuje to, co wcześniej podziwialiśmy podczas runu Alana Moore’a. W dodatku do serialowej ekipy dołączył również bardzo utalentowany aktor, Leonardo Nam.

Wracając do głównego tematu: jak się okazuje, nowy serial, zawierający elementy gotyckiego horroru, postanowił zrezygnować z przedstawienia jakiejś „oryginalnej” adaptacji. Twórcy postanowili zaprezentować to, co wcześniej podziwialiśmy podczas runu Alana Moore’a. Świetne posunięcie panie i panowie! Teraz w dodatku do obsady dołączył Leonardo Nam, znany z serialu „Westworld”.

Jak donosi serwis Deadline, Leonardo Nam ma zagrać pracownika CDC, Harlana Edwardsa, który będzie wraz z Abby Arcane starał się zbadać sprawę śmiercionośnego wirusa infekującego bagna Luizjany. Harlan Edwards opisywany jest jako homoseksualista, zawodowo będący zastępcą Abby.

Streszczenie „Swamp Thinga” zapowiada, jakiego rodzaju tajemnicy fani mogą się spodziewać po kolejnej serii DC Universe:

„Swamp Thing” opowiada o Abby Arcane, która rozpoczyna śledztwo nad śmiertelnym, zrodzonym na bagnach wirusem, który pojawia się w małym miasteczku Luizjany. Szybko odkrywa, że bagna zawierają mistyczne oraz przerażające sekrety. Kiedy z mrocznych bagien wynurzają się niewytłumaczalne i mrożące krew w żyłach okropności, nikt nie jest bezpieczny.

Serial jest tworzony pod kierownictwem reżysera, Jamesa Wana, który może się poszczycić niedawnym/obecnym hitem kinowym DC, „Aquamanem”. W jednym z ostatnich wywiadów Wan zdradził, że w „Swamp Thing” zamierza pokazać ton jak z dobrego horroru.

„Chcemy z nim iść bardziej w aspekty gotyckiego horroru/romansu.” – zdradził Wan.

Następnie wyjaśnił wpływy serii, zdradzając przy tym, że zamierza się skupić również na podróży Aleca Hollanda po tym, jak został zmieniony w przerażającą kreaturę z bagien w wypadku w laboratorium.

“To opowieść o człowieku.” – dodał. „Właściwie to ‘Piękna i Bestia’. Jest tu gość, który stara się odnaleźć swoje człowieczeństwo po tym, jak przemienia się i staje się coraz większym potworem.”

Scenarzysta serialu, Gary Dauberman, natomiast wyjaśnił, że saga o Potworze z Bagien otrzyma raczej kategorię R.

„Od początku planowaliśmy zrobić ‘Swamp Things’ w kategorii R, tak abyśmy mogli pokazać dużo przemocy, motywów dla dorosłych i by był tak straszny, jak to tylko możliwe.” – powiedział Dauberman. „A ponieważ robimy to na poczet nowej usługi streamingowej DC, to nawet naciskali na nas, abyśmy stworzyli coś naprawdę ekstremalnego, jak to tylko możliwe. Więc zaczerpnęliśmy inspirację z runu Alana Moore’a, wiedząc, że to zadziała. Fani serii zdają sobie sprawę z tego, że był bardzo dziwny, ekstremalny i przerażający. Naprawdę chcieliśmy sprostać standardom, jakie Moore ustanowił w latach ‘80.”

Brzmi naprawdę zachęcająco. Czy Wy również nie możecie się doczekać?

„Swamp Thing… Tuduuu… You’re amazing! Tuduuu.. Swamp Thing…”

Premiera serialu o Potworze z Bagien na platformie DC Universe jeszcze w tym roku. Niestety dokładnej daty jeszcze nie znamy.