Piętnasty i finałowy sezon serialu Supernatural zbliża się wielkimi krokami, a informacji go dotyczących stale przybywa. Jak się okazuje, aktor wcielający się w Deana Winchestera – jednego z głównych bohaterów – Jensen Ackles, oprócz grania swojej postaci, w tym sezonie stanie również za kamerą. Jak donoszą przecieki, Ackles ma wyreżyserować czwarty odcinek tego sezonu. 

Zostały jeszcze całe miesiące do premiery finałowego sezonu, dlatego na ten moment nie znamy szczegółów fabularnych owego odcinka. Wiemy natomiast, że Ackles już wcześniej występował w serialu w roli reżysera, a zaczął już w 2010, kiedy zajął się czwartym odcinkiem szóstego sezonu Weekend at Bobby’s.

Ogłoszenie, że nadchodzący sezon będzie ostatni bardzo poruszył fanów. Było to zaledwie kilka miesięcy temu, jeszcze podczas trwania emisji czternastego sezonu.

„Rozmowy o tym, kiedy nadejdzie ten czas, trwały już bardzo długo” – powiedział Ackles na jednym z ostatnich wywiadów. – „Myślę, że nigdy nie chcieliśmy zobaczyć wygaśnięcia serialu. Chcieliśmy iść twardo przed siebie, chcieliśmy dawać ludziom produkt o ciągle tej samej jakości, jaki dawaliśmy przez ostatnie 15 lat” – wyjaśniał aktor.

Podobny obraz

„Myślę, że cokolwiek to będzie, bracia będą musieli być razem” – powiedział Ackles na temat zakończenia serialu. – „To był rdzeń serialu od samego początku. Myślę, że to jest właśnie to, co fani chcą zobaczyć. Myślę, że cokolwiek się stanie, będzie to o dwóch braciach i ich podróży. Myślę, że to tam powinno mieszkać serce serialu.”

„To nie była łatwa decyzja” – powiedział Ackles wcześniej tego roku na jednym z konwentów. – „To były miesiące i miesiące, jeśli nie lata, dyskusji pomiędzy nami, pomiędzy resztą obsady, pomiędzy załogą serialu, pomiędzy scenarzystami, pomiędzy producentami, pomiędzy studiem, pomiędzy stacją. Nikt nie chciał zobaczyć, jak ten serial wygasa. [..] Wszyscy czuli, że to w końcu nadejdzie i ktoś musiał w końcu powiedzieć: ‘No, chłopaki, namalujmy tę linię mety, ponieważ to, co osiągnęliśmy, nie jest podobne do niczego innego.”

Premiera finałowego sezonu Supernatural nastąpi 10 października tego roku.