PODZIEL SIĘ

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA „RED DAWN”!!!

Children of Liberty dosłownie otworzyli Puszkę Pandory. W “Red Dawn” aresztowali jednego z przyjaciół Supergirl, Brainiaca-5, a następnie poddali go torturom. Jedną z nich było rażenie go prądem, co doprowadziło niechcący do jego restartu i uwolnienia w nim osobowości prawdziwego Brainiaca!

Brainy błagał Children of Liberty aby oszczędzili Nię Nal/Dreamer, ale oni szydzili z jego bezsilności oraz porazili go prądem kilka razy, aż nie pojawiła się usterka. Wtedy niespodziewanie nastąpił jego restart, poprzedzony słowami:

„Jesteście prymitywni! Wy ludzie zapominacie, że podróż w czasie jest również podróżą w przestrzeni… Mam na myśli, że jestem z przyszłości. To, co chcę wam powiedzieć, to to, iż mój gatunek posiada pamięć przodków, a moi przodkowie byli bardzo, bardzo złym gatunkiem. Byli kolekcjonerami, zdobywcami. Pamietam wszystko!”

Po tych słowach zatrzymał się, po czym dodał:

„Krótko mówiąc, zrestartowaliście mnie, połączyliście ze świadomością przodków, co było fatalnym błędem”.

W kolejnej scenie widzimy, jak Brainiac-5 brutalnie rozprawia się z Dziećmi Wolności. Po chwili pojawia się zdziwiony J’onn J’onns, zauważając że coś jest nie tak. Zignorował to jednak, chcąc ratować Dreamer.

Okazało się to jednak błędem, zarówno dla Marsjanina, jak i Nii. Zamiast uratować Dreamer, Brainy zostawił ją na pastwę Dzieci Wolności, którzy przetransportują ją przez portal. Gdy już będzie po drugiej stronie, ma powiedzieć dawnemu przyjacielowi, co tam się znajduje, a on uwolni ją i innych kosmicznych niewolników.

Brainiac-5 wykonał również pewne kalkulacje, przez co pozostawił nieprzytomnego J’onna, aby został również znaleziony przez Children of Liberty. Marsjanin ma podwoić szansę Dreamer na powodzenie misji z portalem.

Tak jak sugeruje jego imię, Brainy jest potomkiem klasycznego przeciwnika Supermana, Brainiaca, pozbawionego emocji Cyborga, który wyłapywał i katalogował inne kosmiczne gatunki. W przeciwieństwie do swojego przodka, Brainy pokazał, że stać go na rozwinięcie w sobie wielu uczuć.

Teraz jednak, kiedy jest zrestartowany, jest bliższy swoim przodkom. Widać, że kieruje się chłodną kalkulacją, chociaż dalej kontynuuje misję DEO. Ciekawe do czego to doprowadzi?

A wy jak sądziecie? Czy Brainy stanie się Brainiaciem i czeka go starcie z Supergirl? Komentujcie na Facebooku i Discordzie!