PODZIEL SIĘ

Napięcie między Dziećmi Wolności, z Benem Lockwoodem na czele, a kosmitami osiągnęło w tym tygodniu zenit. Skomplikowany podział, który rozdziera kraj, doprowadził do ujawnienia zaskakującej postaci.

[UWAGA: SPOILERY Z ODCINKA “STAND AND DELIVER”]

W odcinku z tego tygodnia doszło do konfrontacji dwóch obozów, pro- i anty-kosmitów, przez co wszyscy bliscy Supergirl znaleźli się w zamieszaniu. J’onn, Dreamer i Supergirl próbowali powstrzymać The Elite przed sprawieniem im kłopotów. Alex miała zająć się ochroną Lockwooda. Zaskakujące było zaangażowanie Jamesa, który zamiast ponownie założyć strój Guardiana, wyciągnął aparat i postanowił uwiecznić wydarzenia z protestu dla CatCo.

Już po pierwszej zapowiedzi The Elite mogliśmy się spodziewać, że ta postać doprowadzi do zamieszania, i nie myliliśmy się. Podczas chaosu, jaki nastąpił na proteście, ludzie pomagali kosmitom, co stało się historią, którą James zdołał uchwycić. Gdy obraz został opublikowany, Dzieci Wolności zmienili zdanie co do swojej nienawistnej postawy do kosmitów. Niestety świętowanie nie trwało długo. Gdy James opuszczał CatCo pod koniec tego intensywnego dnia, ktoś go postrzelił. Ostatnią rzeczą, jaką widz mógł zobaczyć, to leżący na podłodze, nieprzytomny, wykrwawiający się James.

Podczas gdy los Jamesa jest owiany tajemnicą, serial wprowadza kolejną postać, jaką jest siostra Jamesa — Kelly Olsen. Wcieli się w nią Azie Tesfai, co zostało ogłoszone już w październiku. Kelly to inteligentna i wnikliwa kobieta, która wstąpiła do wojska, aby móc opłacić szkołę medyczną. Po zwolnieniu z wojska, z chęcią ukończenia szkolenia na psychiatrę, Kelly pojawia się w National City. Jeżeli James przeżyje, wsparcie siostry może być nieocenione.

Wspomnienie o siostrze i jej wsparciu nie jest wzięte z niczego. Już w przyszłym tygodniu na ekranach telewizorów zadebiutuje inna postać, znana bardziej z filmów i komiksów o Supermanie. Jest nią oczywiście Lex Luthor, który może być zagrożeniem dla Leny. Pomimo rozstania Leny i Jamesa Olsen nie byłby zadowolony z takiego obrotu sprawy i za wszelką cenę chciałby uchronić osobę, którą z pewnością nadal kocha.

Nowe odcinki Supergirl w każdy poniedziałek (czasu polskiego).