PODZIEL SIĘ

Na początku zacznijmy od tego, że news będzie miał dużo różnych spoilerów. Zatem zostaliście ostrzeżeni!

Kliknij tutaj i dołącz do wspólnych rozmów o superbohaterach na naszej grupie!

Jak wszyscy pamiętamy, w Elseworld Oliver poszedł na układ z Monitorem, by poświęcić swoje życie, aby uratować resztę. Potem w finale 7 sezonu Arrowa Monitor przyszedł do domu Olivera i Felicity, by zabrać go na wspomniane wcześniej poświęcenie. Gdy wszyscy myślą ze skoro Oliver się poświęci, to reszta będzie bezpieczna, niektórym przypomina się zapowiadana od początku 1 sezonu Flasha śmierć tytułowego bohatera.

Jak wszyscy wiemy już w pierwszym sezonie Flasha dostaliśmy zapowiedź samego Kryzysu w postaci wycinka gazety znajdującego się w Time vault w Star Labs. Pokazuje on nagłówek o tym, ze Flash znika podczas kryzysu, redaktora, czyli Iris West-Allen oraz datę. Do samego końca 5 sezonu pokazywała ona datę 15 kwietnia 2024 roku, ale finał 5 sezonu to zmienił. Poprzez zmiany w Linii czasowej, prawdopodobnie spowodowane śmiercią Nory, data zmieniła się na 10 grudnia 2019. Jak wiemy, tego dnia zadebiutuje także odcinek crossoverowy, który pojawi się właśnie u Flasha”. Pod koniec nowego odcinka widzimy także samego Monitora, który powiadamia głównego bohatera o jego śmierci. Na temat wszystkiego wypowiedział się sam showrunner serialu, Eric Wallece:

Wiemy, że Flash zginie 10 grudnia… Nie staramy się tego ukrywać. […] Monitor wypowiadający to doprowadza cię do szału i każe się zastanowić, czy zaakceptujesz Kryzys, czy będziesz z nim walczył… W samym 6 sezonie będzie pytanie, czy Flash zaakceptuje swoją śmierć, czy postanowi walczyć

Dla fanów komiksów nie jest to nic nowego. W komiksie, na którym wzorowany będzie event, to Barry poświęca się dla reszty bohaterów i znika z kart komiksów na parę dobrych lat. Czy tak samo będzie z serialową wersją bohatera? Tego dowiemy się dopiero 8 grudnia wraz z pierwszym odcinkiem Crisis on infinite earths”