Kolejna generacja bohaterów stacji The CW zbliża się wielkimi krokami! Po utalentowanych dzieciach z serialu Arrow, nadszedł czas na kolejne znane twarze z komiksów, które zadebiutują w serialu Superman & Lois!

David Rapaport, który jest odpowiedzialny za castingi seriali Arrowverse zaprosił wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w otwartym castingu do roli dwóch nastolatków, którzy zagrają w serialu Superman & Lois. Oczywiście jak na razie oficjalnie znamy tylko robocze imienia tych postaci, które przypadają na Matthewa i Ethana, a ich opisy bardzo przypominają synów Supermana i Batmana!

Oczywiście mowa o Superboyu (Jonathan Kent) i Robinie (Damian Wayne). Co w przypadku tego drugiego będzie to wielkie zaskoczenie… Robin w serialu Supermana?! Czyżby Bruce’owi znudziło się rodzicielstwo i podrzuci swojego syna, przyjacielowi z Kryptonu?!

W uniwersum Arrowverse, dzięki serialowi Batwoman jesteśmy bardzo blisko światu Batmana, który jak wiemy od trzech lat żyje z dala od miasta Gotham. Jednakże nadal nie został podany powód tej ucieczki. Teraz nachodzi nas myśl, czy nie było to spowodowane narodzinami jego syna – Damiana Wayne’a. Tak też być może Bruce postanowił wychować Damiana w nieco bardziej spokojnym miejscu?

Niżej przedstawiamy opisy wspomnianych wyżej postaci:

Matthew jest 14-letnim chłopcem pochodzenia kaukaskiego, a wcielić ma się w niego nastolatek w wieku 13-16 lat. Opisano go jako „na dobrej drodze do stania się niezłym okazem fizycznym. Dobrze prezentujący się, skromny i życzliwy, z zadziornym nastawieniem. Zaangażowany w różne dyscypliny sportowe. Już w młodym wieku przyciąga uwagę rekruterów ze studiów wyższych, bierze również czynny udział w zawodach harcerskich.

Tymczasem Ethan – także 14-letni chłopak rasy kaukaskiej (inaczej białej), którego to podobnie miałby zagrać aktor w wieku od 13 do 16 lat – jest opisany jako „młody Leonardo DiCaprio, który ma wrodzoną ciemność. Ethan jest niezwykle inteligentny, ale jego temperament i lęk społeczny ograniczają jego interakcje z ludźmi, w związku z czym spędza większość wolnego czasu grając w gry wideo”.

Zakładając, że obsadzani nastolatkowie to tak naprawdę Jonathan Kent i Damian Wayne, zatem rodzi to kilka pytań: Damian zawsze wyglądał całkiem komicznie w komiksach, ale jego matką jest Talia al Ghul, czyli córka Ra’s al Ghula. Jednakże nie jest ona dokładnie biała jak lilia, więc mogą pojawić się pytania o mocne wybielenie Damiana. Nasuwa się także pytanie, czy Damian w Arrowverse w ogóle byłby synem Batmana i Talii. W końcu Talia pojawiła się w serialu Arrow i nic nie wskazywało na to, że znała Bruce’a Wayne’a lub miała jakiekolwiek dziecko!

Wiek obsadzanych nastolatków pozornie potwierdza, że ​​młody Jon Kent w porównaniu do wydarzeń z “Kryzysu”, mocno się postarzał, aby w serialu mógł być nastolatkiem. Z pewnością rozczaruje to niektórych fanów, którzy byli podekscytowani, gdy zobaczyli super-dziecko pokazane w zapowiedziach „Crisis on Infinite Earths”.

W komiksach Jon urodził się podczas wydarzenia Konwergencja, a po tym wydarzeniu Superman i Lois zostali zasadniczo rzuceni w przeszłość, tak że zanim Jon miał 10 lat i spędzał czas z Damianem, rodzina Kent-Lane nadrobiła zaległości po dziś dzień. Coś takiego z pewnością mogłoby się wydarzyć po „Kryzysie”. Alternatywnie, Superman i Lois mogli pozostać w teraźniejszości, a serial telewizyjny mógłby się odbywać w 2040 roku, przez co byłby zgodny z czasem rozgrywanej akcji serialu Green Arrow and the Canaries, dopuszczając możliwość, że pewnego dnia Jon, Damian i Mia mogliby połączyć siły w swoim własnym crossoverze!