PODZIEL SIĘ

Marvel w końcu zyskał sporą konkurencję i to ze strony dobrze znanego wydawnictwa DC Comics, jednakże całkowicie na innym froncie niż kinowym, bo w grach towarzyskich! Wydawnictwo Egmont postanowiło wydać polskie wydanie gry karcianej “Pojedynek Superbohaterów DC”, która to z dnia na dzień zyskuje co raz większe zainteresowanie!

Gracz ma możliwość wcielenia się w bohaterów znanych z Ligi Sprawiedliwości, takich jak: Superman, Batman, Flash, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Cyborg. Zatem mamy możliwość poczuć się jak prawdziwy superbohater i zmierzyć się z najpopularniejszymi złoczyńcami DC Comics, a także zwiedzić kilka znanych lokalizacji. Cel gry jest jeden: pokonać superłotrów! A to za sprawą możliwości rozwoju podczas gry, która pozwala nam na udoskonalanie mocy swoich herosów, zdobywania lepszego sprzętu i zapraszania do wspólnej akcji znajomych herosów.

Przyznam szczerze, że nigdy w życiu nie grałem w jakiekolwiek grę karcianą, czyli deck-building game. Pojedynek Superbohaterów DC jest to moje pierwsze zetknięcie z tym światem, chociaż samą grę znałem już od dawna, ponieważ jej oryginalna angielska nazwa to DC Comics Deck-Building Game i była również do kupienia w różnych polskich sklepach. Jednakże karcianką zainteresowałem się od chwili otrzymania pierwszych informacji na temat polskiego wydania wydawnictwa Egmont. Od urodzenia jestem wielkim fanem DC Comics i nic nie sprawiło mi takiej radości jak właśnie ta gra, na dodatek w naszym rodzimym języku co ułatwia grę osobom w różnym przedziale wiekowym!

Oczywiście słowo-klucz tej gry to “karcianka”, zatem nie spodziewajcie się planszy i pionków, ale tak naprawdę nie rozczarujecie się bo w zestawie otrzymujemy 200 wspaniale zilustrowanych kart przedstawiające pracę najwybitniejszych grafików DC Comics, takich jak: Jim Lee, Lee Bermejo, Ivan Reis oraz Brian Bolland. Pakiet podstawowy gry Pojedynek Superbohaterów zajmuje gdzieś na spokojnie do godzinki czasu. Jednakże to nie koniec zwykłej zabawy, ponieważ Egmont wydał również dodatek do gry z serii “Strażnicy”. Mała paczuszka dodatkowych kart niesamowicie zmienia całość rozgrywki, ponieważ dodaje wiele innych możliwości machinacji, spisków i wyzwań jak np. Inwazję obcych, Nixona czy Zegar zagłady! Dodatek ten nie wydłuża czasu gry, jedynie zmienia jej pewne zasady.

 

DC Strażnicy: Dodatek do gry Pojedynek Superbohaterów DC zwiększa pole manewrów rozgrywki, a także wprowadza zainteresowanie do nadchodzącego serialu Watchmen na kanale HBO. Także umożliwia własną zabawę tuż po seansie każdego odcinka telewizyjnych Strażników.

Na zakończenie powyższych słów opisujących grę Pojedynek superbohaterów DC, naprawdę gorąco polecam polską wersję, która ułatwia i umożliwia grę wszystkim znajomym z którymi zamierzamy grać. Ja miałem okazję zagrać w nieco mniejszym gronie osób, a gra zyskała naprawdę kolejnych fanów, którzy nie potrafią się doczekać kolejnych pojedynków. Jest to gra z serii “musisz to mieć”.

Gdzie kupić?

Grę można zakupić w bardzo okazyjnej cenie w sklepie Egmont.pl lub Mepel.pl

Zasady gry:

Gra karciana, w której bohaterem jesteś ty!

W trakcie gry tworzysz swoją talię postaci. Na początku dysponujesz tylko prostymi ciosami, jednak w trakcie gry zdobywasz nowe potężniejsze karty. Karty wzajemnie na siebie oddziałują i współgrają z umiejętnościami twojej postaci. Tylko dobrze działająca i naoliwiona maszyna pozwoli ci pokonać Superłotrów i zwyciężyć grę!

Jak grać?

Wybierz, którym bohaterem będziesz grać. BATMAN! SUPERMAN! WONDER WOMAN! AQUAMAN! FLASH! GREEN LANTERN! CYBORG! Ligi Sprawiedliwości jest gotowa do walki!W każdej turze dobierasz pięć kart na rękę. Zagrywasz karty, wykonujesz opisane na nich działania, a za zebraną MOC kupujesz nowe karty do swojej talii. Możesz w ten sposób pozyskać ekwipunek, supermoce, sprzymierzeńców oraz takie lokacje jak JASKINIA BATMANA czy FORTECA SAMOTNOŚCI.Jeśli zbierzesz wystarczająco dużo MOCY, możesz pokonać SUPERŁOTRA. Bądź jednak pewien, że na jego miejscu pojawi się nowy ZŁOCZYŃCA, który będzie chciał zniszczyć LIGĘ SPRAWIEDLIWOŚCI. Czy będziesz gotowy, by odeprzeć jego atak?Gra kończy się, gdy wszyscy SUPERŁOTRZY zostaną pokonani. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów ze swoich kart.

Elementy gry:

– 114 kart talii głównej
– 36 startowych Ciosów
– 16 startowych Bezsilności
– 16 Kopniaków
– 12 Superłotrów
– 20 Słabości

Liczba graczy: 2-5
Wiek 14+
Czas rozgrywki: 45 minut

View post on imgur.com