Widzowie serialu Batwoman od pierwszego odcinka wiedzą, iż w końcu Batman został zadeklarowany w uniwersum Arrowverse, jednak według fabuły produkcji zniknął on bez śladu z miasta Gotham już przeszło trzy lata temu!

Jednakże do tej pory nie został wyjawiony jakikolwiek powód rozbratu Batmana ze swoim ukochanym miastem Gotham. Aż do chwili, gdy świat obiegła informacja o prawdopodobnym castingu postaci Damiana Wayne’a do serialu Superman & Lois!

Oczywiście w informacjach castingowych nie jest jawne, czy chodzi naprawdę o Damiana, który byłby synem Bruce’a Wayne’a, jednakże wszelkie źródła na 99% potwierdzają, że zobaczymy niebawem młodego Robina, który też narodził nam nową teorię dotyczącą powodu zniknięcia Bruce’a, o którym to wiemy z serialu Batwoman!

Niżej przedstawiamy opis prawdopodobnie postaci młodego Robina, a największą wskazówką jest informacja o “wrodzonej ciemności”:

Ethan – 14-letni chłopak rasy kaukaskiej (inaczej białej), którego to miałby zagrać aktor w wieku od 13 do 16 lat – jest opisany jako „młody Leonardo DiCaprio, który ma wrodzoną ciemność. Ethan jest niezwykle inteligentny, ale jego temperament i lęk społeczny ograniczają jego interakcje z ludźmi, w związku z czym spędza większość wolnego czasu grając w gry wideo”.

Zakładając, że wśród obsadzonych nastolatków znajduje się postać Damiana Wayne’a, zatem rodzi to kilka pytań: czy Damian w Arrowverse w ogóle byłby synem Batmana i Talii. W końcu Talia pojawiła się w serialu Arrow i nic nie wskazywało na to, że znała Bruce’a Wayne’a lub miała jakiekolwiek dziecko! Drugą kwestią jest to, co on będzie robił w serialu Superman & Lois? Czy ostatecznie Bruce porzucił swojego syna? Lub będą sąsiadami?! A może jest to tylko epizodyczna rola, a my niepotrzebnie tworzymy dywagacje?

Jeśli akcja nadchodzącego serialu telewizyjnego pt. “Superman & Lois”, będzie się rozgrywać w 2040 roku, to otrzymamy wielką zgodność czasu z serialem Green Arrow and the Canaries, dopuszczając możliwość, że pewnego dnia Damian, Jon Kent i Mia mogą połączyć siły w swoim własnym crossoverze!