PODZIEL SIĘ

Kiedy na początku jesieni ponownie wszyscy usiądą przed ekranami telewizorów i komputerów, historie ‘Arrow’, ‘The Flash’, ‘Batwoman’ i ‘Supergirl’ splotą się w długo wyczekiwanym “Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach” – dotychczas największym crossoverze i niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii komiksów.

Z do tej pory ujawnionych informacji wiemy, że na ekranach zobaczymy Kevina Conroya jako Bruce’a Wayna, swój epizod będzie miał Cress Williams a.k.a Black Lightning oraz wystąpi również dobrze nam znany Brandon Routh w inspirowanej zaświatami wersji Supermana.

“Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” stawia Monitora przeciwko Anty-Monitorowi – dwie starożytne kosmiczne istoty, które istnieją poza wieloświatem samym w sobie. Cały wieloświat DC stał się ich polem bitwy, kiedy to Anty-Monitor zaczął niszczyć różne rzeczywistości w celu zastąpienia materii antymaterią, co rozszerza jego domenę.

Monitor pojawił się w ostatnim crossoverze “Elseworlds”, który połączył ze sobą Barriego Allena/Flasha (Grant Gustin), Karę Zor-El/Supergirl (Melissa Benoist) oraz Olivera Queena/Arrowa (Stephen Amell). W tej historii, kosmita występował jako antagonista twierdzący, że przygotowuje świat na nadchodzący kryzys.

Podczas gdy światy są w niebezpieczeństwie, a my obgryzamy paznokcie w oczekiwaniu na koniec pewnej ery komiksowej, kto jeszcze mógłby pojawić się w ‘Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach’? Mamy swoją listę życzeń…

1. SUPERMAN ZE ‘SMALLVILLE’

smallville-tom-welling-no-superman-costumePodczas jednego z wywiadów na Comic Conie, Stephen Amell zapytany o to, kogo by zrekrutował do ‘Kryzysu’ gdyby pieniądze i logistyka nie byłyby problemem, odpowiedział: Toma Wellinga oraz Michaela Rosenbauma ze “Smallville”.

2. LUCYFER

lucifer-piano-man

Mówiąc o Tomie Wellingu – kto nie chciałby zobaczyć Lucyfera Morningstara (Tom Ellis) robiącego jakieś krótkie cameo? Idąc dalej, może Welling mógłby pojawić się jako swój charakter z ‘Lucyfera’, a nie jako Clark Kent – przynajmniej nie musiałby nosić leginsów i peleryny!

3. SWAMP THING

swamp-thing-trailer-3

Tak – wiemy, że show już się skończyło, jednak czy nie byłoby fajnie zobaczyć Constantina (Matt Ryan) dzielącego ekran ze swoim wielkim, zielonym kumplem, nawet na krótki czas?

4. BRUCE WAYNE/BATMAN

batman

Nawet z Kevinem Conroy’em potwierdzającym występ w roli starszego Bruce’a Wayna z innej Ziemi, byłoby miło zobaczyć chociaż cień ‘naszego’ Batmana i dowiedzieć się gdzie się podziewał przez ostatnie kilka lat przed przybyciem Batwoman do Gotham.

5. DOOM PATROL

doom-patrol-trailer-release-date-revealed

Jeśli mielibyśmy zobaczyć światy niszczone przez ścianę antymaterii, kto byłby lepszy w rozświetleniu tej chwili od Doom Patrol z nieśmiertelnym tekstem “What the f…?” w odpowiedniej chwili?

6. TITANS

titans season 2 premiere

Może Titansi nie są dokładnie tym, co chcielibyśmy zobaczyć w w/w świetle, jednak jeśli angażujemy już produkcje DC, czemu by nie dać chociaż sceny serialowi, który dał możliwość debiutu Doom Patrol?

7. SAM I DEAN WINCHESTER

Supernatural Final Season 15 Premiere Date

Mimo, że Sam i Dean nie są dokładnie ze świata DC, są oni prekursorami ważnymi dla tego uniwersum, dlatego byłoby jednocześnie przezabawne oraz odpowiednie – szczególnie, że Supernatural kończy się w tym sezonie –  aby włączyć ich chociaż na malutkie cameo. W końcu DC stworzyło komiksy oparte na serialu, więc tak jakby chłopaki i tak już istnieją w uniwersum!

8. JOHN STEWART

arrow diggle green lantern

Chyba wszyscy się zgodzą, że po zeszłosezonowej zapowiedzi, że na Ziemi-90 John Diggle występuje jako Green Lantern, żalem byłoby nie rozbudować jakoś tego wątku i podczas wielkiej bitwy nie rozbłysnąć zielonego światła dając nadzieję, że historia Johna może przekształcić się w solową.

9. ANIMOWANE UNIWERSUM DC 

The Greatest Story Never Told

Oczywiście to by było najtrudniejsze do osiągnięcia, ponieważ musiałoby odciągnąć fanów w zupełnie inny świat, ale i tak… czy nie byłoby to super?

10. SEG-EL, LOBO I ADAM STRANGE

krypton season 2

Jeśli rzeczywiście nie zobaczymy już więcej odcinków ‘Kryptonu’, chociaż po raz ostatni możemy rzucić okiem na Lobo i jego bandę. Byłoby to całkiem niezłe – zobaczenie dziadka Supermana w show, w którym będzie występowało co najmniej dwóch Ludzi ze Stali!

Co myślicie o tej liście? A może macie własne pomysły na to kto mógłby pojawić się jeszcze w ‘Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach’? Koniecznie dajcie nam znać!