LOS ANGELES, CA - SEPTEMBER 22: Paul Dano attends the 71st Emmy Awards at Microsoft Theater on September 22, 2019 in Los Angeles, California. (Photo by Dan MacMedan/WireImage)

Doczekaliśmy się kolejnych informacji na temat obsady “The Batman” – dołącza do niej Paul Dano, który wcieli się w kultową postać Człowieka-Zagadki. Kolejny utalentowany aktor dołączy do Roberta Pattinsona oraz Zoe Kravitz, której przypadła rola Kobiety Kot.

Reeves użył hashtagu “Edward Nashton”, podczas gdy Riddler znany jest przede wszystkim z nazwiska Nigma. Jest to po prostu bardziej realistyczne nazwisko Człowieka-Zagadki, które nosił zanim zdecydował się zostać złoczyńcą. Gdy wkracza na ścieżkę zła, przyjmuje nazwisko Nigma, które nawiązuje do jego miłości do zagadek. Jak widać reżyser Matt Reeves zdecydował się na bardziej poważne podejście względem nowego Batmana, skoro zdecydował się użyć bardziej prawdziwego nazwiska Riddlera. Tak Reeves wypowiada się o kolejnym filmie o Mrocznym Rycerzu:

“Mam nadzieję, że historia pokazana w filmie będzie zarówno ekscytująca jak i wywołująca emocje. Skupiamy się na Batmanie w roli najlepszego detektywa na świecie – we wcześniejszych filmach nieco tego brakowało. Cieszę się, że mogę wyreżyserować film, w którym Mroczny Rycerz stopniowo odkrywa prawdę, aby móc rozwiązać zagadkę oraz przy okazji przejść pewnego rodzaju transformację.”

Myślicie, że Paul Dano sprawdzi się w roli Człowieka-Zagadki? Jego nowe wcielenie zobaczymy na srebrnym ekranie już 25 czerwca 2021 roku.